CoinMarketCap Yeni Kripto Para Sıralamasını Duyurdu

0

Dünyanın en popüler kripto para  sıralama ve derecelendirme sitelerinden birisi olan CoinMarketCap, geçtiğimiz günlerde kripto para işlem çiftleri için yeni bir sıralama yöntemi belirlediğini açıkladı. CMC üzerinde listelenen binlerce kripto para birimi hacim, likidite ve internet sitesi trafiğine göre sıralandırılacak.

CMC, bir kripto para biriminin daha üst sıralara yükselmesi için üç unsurda da yükseliş elde etmesi gerektiğini belirtti. Yeni sıralama algoritmasının emir defteri derinliği veya kullanıcı tabanı gibi birçok mevcut veri incelenerek ve makine öğreniminden yardım alarak oluşturulduğu belirtildi.

Binance ve CMC Ortaklığı Tepki Çekmişti

CMC aslında bundan kısa süre önce kripto para borsaları için de benzer bir değişime imza atmış ve borsaların bundan sonra ağ trafiğine göre sıralanacağını belirtmişti. Bu olay tam da Binance tarafından satın alınmasından sonra gerçekleştirildiği için şüphe doğurdu ve çok fazla eleştiri aldı.

Binance’in CMC’yi satın almasından sonra getirilen yeni sıralama yönteminde ilginç bir şekilde birincinin Binance olarak gösterilmesi de şüphelerin haklı olduğunu gösteriyor. Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarının yani Binance’in en büyük rakiplerinin yeni sıralamada alt sıralara yerleşmesi, hem Huobi hem de OKEx kripto para borsası yetkililerinin tepkisini çekti.

Yine de CMC’nin hala bu sistemi değiştirmemesi ve şimdi de kripto para birimleri için de benzer bir sisteme geçiş yapması, firmanın bu yanlıştan dönmeyeceğini gösteriyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?