Yatırımcılar Bitcoin Yerine Bu 3 Altcoin’e Mi Yöneliyor?

0

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 12 Mart tarihindeki düşüşünden sonra sergilediği efsanevi yükselişi kesinlikle bütün piyasanın ve yatırımcıların ilgisini yeniden BTC’nin üzerine çekmeye yetti. Bitcoin buna rağmen haftalardır 10.000 dolar seviyesinde gidip gelmenin cezasını, yatırımcıların ilgisini kaybetmekle ödüyor olabilir.

21 Mayıs tarihinde görülen sert düşüş ile yeniden başladığı yere yani 9.000 dolar seviyelerine çekilen BTC, ünlü kripto para derecelendirme kurumu Weiss Crypto Ratings’in açıklamalarına göre yatırımcıların gözünden düşüyor olabilir. Bitcoin’in 2017 yılından beri yatırımcıların gözündeki günlük en yüksek olumlu düşünce seviyesine ulaştığını belirten Weiss, ne yazık ki bunun düşüşe geçtiğini vurguladı.

Yatırımcılar Altcoin’lere Mi Geçiyor?

Söz konusu seviye aslında yatırımcıların Bitcoin’in yükselişi konusunda olumlu görüşlere sahip olup olmadığını temsil ediyor ve bunda düşüş yaşanması, BTC alımlarında da düşüş yaşanması ve fiyatın gerilemesi anlamına geliyor. Weiss uzmanlarının yaptığı açıklamaya göre ise yatırımcılar artık BTC yerine Ethereum, XRP ve Litecoin‘e yönelmeye başladılar.

Buna rağmen “kalabalığın her zaman hatalı olduğunu ve geç kaldığını” belirten Weiss, bunun aslında yanıltıcı bir durum olabileceğini düşünüyor.

XRP ve Litecoin için aynı şey söylenemese de Ethereum’da gerçekten bir şeylerin oluşmaya başladığı ve yakında sert yükseliş gelebileceği görülüyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?