Lihtenştayn Kraliyet Ailesi Servetini Kripto Paralara Yatıracak

0

Her geçen gün kripto para birimleri geleneksel para birimlerine kıyasla daha fazla ilgi odağı oluyor gibi görünüyor. Son zamanlarda yaptığı açıklamaya bakılırsa Lihtenştayn Prensi kripto para birimlerine ısınıyor gibi.

Cuma günü Prens yaptığı açıklamada ailesinin 5 milyar dolarlık servetinin bir kısmını dijital para birimlerine yatırma konusunu ciddi olarak düşündüğünü söyledi.

Aile Servetini Arttırmanın Bir Yolu

Prens Alois Phillip yeni dijital ekonominin geleceğine güveniyor ve potansiyeli nedeniyle kripto para birimlerine dikkat edilmesi gerektiğine inanıyor. Ayrıca Prens kripto para birimlerinin İkinci Dünya Savaşı’ndan  bugüne istikrarlı bir şekilde büyüyen aile servetini arttıracağına inanıyor.

Bununla birlikte Prens’in en büyük sorunu ailesinin kripto para birimlerinin geleceği hakkında varsayımlarda bulunması için bir bilgi birikimine sahip olmaması. Prens bu durumu şöyle açıklıyor;

Şu an yaptığımız yatırımlarımızı girişim sermayesi fonlarımızla kendi risklerimizi alarak yapıyoruz. Kripto para birimlerinden bahsedecek olursak sanırım önü hala çok açık, fakat riskli bir yatırım aracı olduğunu görmek gerekiyor.

Prens’in Blockchain Teknolojisine Güveni Tam

Blockchain teknolojisini çok ilginç buluyorum. Blockchain gelecekte çok fazla sektörü etkileyecek. Bu teknolojinin özelliklerinin devletleri daha işlevsel hale getirmek için kullanılabileceğini düşünüyorum.

Lihtenştayn, İsviçre ve Avusturya arasındaki küçük bir ülke olmasına rağmen düşük vergi oranlarıyla biliniyor. Kripto para birimlerine olan ilgi sadece kraliyet ailesiyle sınırlı kalmıyor, ülkede vatandaşların da kripto para birimlerine ilgisi çok fazla.


Kaynak: Bitrazzi

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?