Kripto Para ve Bitcoin Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler !

1

Bugün sizler için Google Trend sayfasında, “kripto para“, “bitcoin“, “Blockchain” ve  alanlarında biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz sonuçları sizlerle paylaşalım dedik. Bakalım en az bizim kadar sizlerde şaşıracak mısınız!

1. Aranılan Kelime “Kripto Para” : İlgi Görmeye Başladığı Tarih Eylül 2016. Türkçe bir kelime olmasından kaynaklı en çok aranan ülke Türkiye. Bu kelimede arama yapanların en çok arama yaptığı diğer kelimeler ise: Kripto para nedir, Kripto para borsasıEn çok ilgi gördüğü kategori: Para – Konu.


2. Aranılan Kelime Bitcoin” : İlgi Görmeye Başladığı Tarih Aralık 2016. Global bir marka olarak en çok arayan ülkeler sırasıyla: 1-Nijerya, 2-Gana, 3-Güney Afrika, 4-Slovenya, 5- Estonya. Bu kelimede arama yapanların en çok arama yaptığı diğer kelimeler ise: Bitcoin price. Mining Bitcoin, Bitcoin Usd, Buy Bitcoin, Bitcoins. En çok ilgi gördüğü kategori: Bitcoin – Para Birimi.3.
Aranılan Kelime “Blockchain” : İlgi Görmeye Başladığı Tarih Ekim 2015. Global bir marka olarak en çok arayan ülkeler sırasıyla: 1- Gana, 2- Nijerya, 3-Saint Helena, 4-Lüksemburg, 5- Singapur. Bu kelimede arama yapanların en çok arama yaptığı diğer kelimeler ise: 1-Blockchain, 2-Bitcoin. 3- Blockchain Wallet, 4- Blockchain Technology, 5- The Blockchain . En çok ilgi gördüğü kategori: Blok Zinciri – Konu.


Genel olarak yorumlayacak olursak, 2008 Yılında bir deneysel süreç olarak başlatılan “Bitcoin”, insanların hayatına girmesi yani insanların güvenerek kullanmaya başlaması için 9 yıl gibi bir süre geçmiş. Asıl dev buluş olan “Blockchain” ise teknolojinin kaderini değiştirecek bir sürece doğru hızla ilerliyor.

Grafikte en çok dikkatimizi çeken ve şaşırtan bir konu ise bu önemli konuları daha çok arama yapan Gana ve Nijerya gibi Afrika ülkelerin olması. Bunun için bir çok sebep aranabilir ama bizim tahminimiz; bankacılık sisteminden bir hayli dertli olan bu ülkeler çözümü Kripto Para Bitcoin’de arıyor olabilirler.


Bu haber www.KriptoPara.org editörleri tarafından özel hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılmamasını rica ediyoruz.

 

1 YORUM

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?