Jihan Wu: Madenciliğine Yatırım Yapmak İçin İyi Bir Zaman!

0

Çinli Bitcoin (BTC) madencilik devi Bitmain’in kurucu ortağı ve CEO’su Jihan Wu, 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşeceği tahmin edilen Bitcoin blok ödülü yarılanmasının, boğa piyasasını getiremeyebileceğini ifade etti. Wu buna rağmen lider kripto para biriminin uzun vadede değer artışı yaşayacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Çin merkezli kripto para odaklı haber sitesi 8BTC‘nin 11 Ekim tarihinde yayınladığı haberde, Wu’nun Dünya Dijital Madenciler Zirvesi içerisindeki açıklamaları aktarıldı.

Wu, kripto para piyasasının döngüler içerisinde yoluna devam ettiğini ve sıradaki yükselişin Bitcoin yarılanma dönemine denk gelemeyebileceğini vurguladı. Wu bunun yanı sıra uzun dönemli tabloda kripto para yatırımcılarının direkt olarak madencilik donanımlarına yönelmesi gerektiğini ifade etti:

”Çok fazla belirsizlik var ancak şu an kripto para madenciliğine yatırım yapmak için iyi bir zaman. Eğer bir kripto para madencisi olsaydım madenciliği durdurmaz ve madencilik ekipmanlarına yatırım yapmaya devam ederdim. Şu an için fiyat konusunda kısa vadeli bir düzeltme dönemine girdi. Uzun dönemli bir bakış açısına sahip olmak bu açıdan oldukça önemli. Eğer Bitcoin’in fiyatı yarılanmadan sonra değişim yaşamazsa, mevcut ekipmanların verimliliğinin buna göre geliştirilmesi gerekir.”

Bitmain Yeni ASIC Cihazlarını Tanıttı

Bitmain buna ek olarak geçtiğimiz günlerde kendi yeni Bitcoin madencilik cihazlarını tanıttı. S serisi cihazların şu an piyasadaki en güçlü cihazlardan olduğu vurgulandı. 

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?