Bitstamp 1 Milyar Dolara Yakın Bitcoin’i, Kahve Ücreti Ödeyerek Transfer Etti.

0

Bitstamp kripto para borsasının CEO’su, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin‘in (BTC) sadece 4 dolara transfer edilmesinin olağanüstü olduğunu vurguladı ve lider kripto para biriminin kullanışlılığına dikkat çekti.

İşlemin Arkasından Bitstamp Çıktı

Bitstamp CEO’su Nejc Kodric, konu hakkında yaptığı açıklamada 933 milyar dolar değere sahip 112.028 Bitcoin’in sadece bir fincan kahve parasına transfer edildiğini ifade etti. Bitstamp daha önce de benzer bir işlem yapmış ve 107.000 Bitcoin’in kripto para depolama firması Xapo’ya sadece 0,0234 BTC’ye yani tutarın yüzde 0,0000217’sine eş değer işlem ücreti ödeyerek göndermişti.

Bitstamp söz konusu işlemi ilk yaptığında sosyal medyadaki kripto para yatırımcılarını panik kapladı. Birçok kullanıcı bunun sert bir satışa hazırlanan balinalar olduğunu ifade etse de, Bitstamp kripto para borsasının açıklaması durumu rahatlattı. Transferin sebebi ise yüklü miktardaki BTC’leri güvenli depolama firması Xapo’da tutmak olarak açıklandı.

Bunun yanı sıra Coinbase’in depolamadan sorumlu birimi Coinbase Custody, geçtiğimiz aylarda Xapo’yu satın alarak büyük bir girişime imza atmıştı. Coinbase’in Xapo’yu ne kadara satın aldığı bilinmese de, bu satın alım ile himayesi altındaki kripto paraların toplam miktarı 7 milyar doları aşmıştı.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?