İşte Binance Borsasının Yeni Projesi “Merkezsiz Borsa”

0

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Binance DEX ismindeki merkezsiz borsasının yeni bir demo videosunu yayınladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, 2019’un başlarında piyasaya sürülmeden önce Binance DEX olarak adlandırılan merkezsiz borsasının yeni bir demo videosunu yayınladı.

Dün yayınlanan video, bir web kripto para cüzdanı, şirketin yakında test ağında olacağını söylediği Binance’in halka açık blok zinciri Binance Chain ile birlikte Binance DEX’in arayüzünü gösteriyor.

Videoya göre Binance DEX, bazı ek özellikler dışında mevcut merkezi borsaya çok benzer bir arayüze sahip olacak. Kullanıcılar, özel anahtarları için 24 kelimelik mnemonik kurtarma ifadeleri belirleyebilecek. Ayrıca Binance Blockchain Explorer ile belirli bir bloku arayabilecek ve belirli bir blokta yer alan işlemleri görüntüleyebilecekler.

Binance’in açıklamasında “DEX’teki kullanıcı fonları, özel anahtarları yalnızca kullanıcının cihazında saklayan Trust Wallet gibi merkezsiz bir cüzdan uygulaması ile güvence altına alınacak.” denildi.

Binance DEX, ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında açıklanan Binance Chain’in üzerine inşa ediliyor ve kullanıcı fonlarının merkezsiz olarak saklanmasının yanı sıra düşük gecikme süresi, yüksek verimli ticaret sunmayı amaçlıyor.

Açıklamada Binance’in kendi token’ı olan BNB’nin kısa bir süre içinde ana ağ açılışı ile birlikte Binance Chain’e taşınacağı kaydedildi.

Binance DEX’in ilk demo videosu, Ağustos ayında yayınlanmıştı. Ancak bu videoda arayüzle ilgili herhangi bir görüntü yoktu.


Haber: CoinDesk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?