Google’da Çıkan Bitcoin Reklamlarına Dikkat !

0

Her ne kadar Google aslında reklam verenlerin bu tür sahtekarlıklara başvurmaması için pek çok önlem alsa da, ayrıca sahtekarlık yapanları yakalamak ve sistemden uzaklaştırmak için yoğun çaba sarfetse de, konu Bitcoin olunca biraz dikkatsiz davranıyorlar gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz dönemde bu tür dolandırıcılıkların mağduru pek çok insan oldu ama halen bu konuda önlem alınmamış olması da çok enteresan.

Kullanıcının “Bitcoin News” şeklinde yaptığı bir aramada en üst sıradaki reklamda aslında meşru bir site olan Blockchain.info’nun taklitçisi ve düpedüz phishing yapan bir başka sitenin reklamı çıkıyor.

Kullanıcı bu reklam tıkladığı takdirde son derece inandırıcı bir sahte sayfaya yönlendiriliyor.

Kullanıcı boş bulunup bu reklama tıkladığı takdirde gerçek Blockchain.info sitesine birebir benzeyen fakat kullanıcının gerçek sitedeki hesabını çalmak için yaratılmış site tarafından karşılanıyor.

Bu tür olaylarla sadece Bitcoin camiası değil pek çok farklı alanda karşılaşılıyor fakat Google’ın da bu konuda kabahati var diyebiliriz.

Siz siz olun, gerekli güvenlik eklentilerini internet tarayıcınıza kurmadan ve nereye şifrenizi girdiğinizden emin olmadan hareket etmeyin ve maalesef Google reklamlarına da körü körüne güvenmeyin.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?