Amazon Kripto Para Konulu Domain Satın Aldı

0

Olayın gerçekleştiği gün olan 31 Ekim’e gidelim.. Dev e-ticaret sitesi Amazon.com’a bağlı bir şirket, üç farklı domain ismine kayıt yaptırdı. Bu gelişmeyi bizim için ilgi çekici kılan detay ise bu isimlerin blockchain teknolojisinde aşina olduğumuz kavramlar olması: amazoncryptocurrencies.comamazoncryptocurrency.com ve amazonethereum.com.

Tahsis Edilmiş İsim ve Numaralara Yönelik İnternet Kurumuna bağlı WHOIS (kimdir?) hizmetine göre bu URL adreslerinin gerçek sahibi “Hostmaster, Amazon Hukuk Dairesi.”

Şu anda bu sitelerin hiçbirine erişim sağlanamıyor ve belirsizliğini koruyan birçok sır perdesi bulunuyor. Örneğin bu hamle Amazon adına blockchain dünyasına atılan bir adım olarak görülebilir mi? Veya bir internet satıcısının bağımsız tarafların hatalı olarak büyük şirkete (Amazon’a) bağlı olarak görünen websiteleri açmasını önleyerek kendi markasını koruma çabasından öte bir şey değil mi?

İnternette şimdiden kulisler oluşmuş durumda olsa ve Amazon’un ödeme yöntemi olarak kripto paraları platformuna ekleyeceği ihtimali ağır bassa da şirket henüz bu iddialara yönelik herhangi bir açıklama getirmiş değil.

Öte yandan Amazon’un en büyük rakiplerinden biri olan Overstock.com, Ağustos ayında platformuna Ether de dahil olmak üzere kripto paraları ekleyeceğini duyurmuştu. Geliştirdiği Medici platformuyla ve dağıtımlı bir defter üzerinde hisse senedi basma kararı aldığını açıklamasıyla daha önce manşetleri süsleyen şirketin üçüncü hamlesi kripto paraları kabul etmek olmuştu.

Kaynak: Ethnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?