Bitcoin Gold Nedir?

0

Yakın zamanda çıkan Bitcoin Gold fikri, dijital para birimi piyasasında yine tartışmalara neden oldu. Bir grup yatırımcı ve madencinin desteklediği Bitcoin Gold yakın zamanda hayata geçebilir. Bitcoin üretmede teknolojik zorluk çeken madencilerin üretim algoritmasındaki değişiklikten dolayı daha kolay bir şekilde üretim yapabilecekleri Bitcoin Gold’a geçmesi bekleniyor. Böylelikle Bitcoin Gold, daha önce ayrılan Bitcoin Cash ile rekabet içerisine de girmeye çalışacak.

Bitcoin’de sular yakın zamanda durulmayacak. Bitcoin Gold’un ortaya çıkması için 25 Ekim civarlarını beklemek gerekiyor. Ancak daha öncesinde yani 18 Ekim’de SegWit2x güncellemesiyle birlikte Bitcoin’in yeni sürümü gelecek. Ve oldukça destek gören bu sürümün daha güvenli ve hızlı olması bekleniyor. Fakat bu konularda da problemler olduğu söyleniyor. Bitcoin’in madencilik gücünün %83’ünden fazlasını elinde bulunduran bir şirket Kasım ayı için güncellemeyi desteklerken, Bitcoin çekirdek geliştirme ekibi tam bir uzlaşma sağlanıncaya kadar beklemek istiyor. Yeni yazılımın bazı detaylarında da bazı anlaşmazlıklar var.

HARDFORK’UN GERÇEKLEŞECEĞİ TARİH

Bitcoin Gold geliştiricilerinin websitelerinde yayınladıkları plana göre, 25 Ekim’de çatallaşmanın gerçekleşmesi için bir blok seçilecek. Ancak bu, koinin aynı gün çıkacağı anlamına gelmiyor. 25 Ekim’de Bitcoin blok zinciri, Bitcoin Gold için dondurulacak. Sonrasında ise Bitcoin Gold kendi blok zincirini oluşturmaya başlayacak.

Şimdiki plana göre Bitcoin Gold, Kasım ayının başında yayınlanacak. Bu da yeni koinin blok zincirinin 1 hafta boyunca herhangi bir bloğa sahip olmayacağı anlamına geliyor.

Bitcoin Gold geliştiricileri, Eylül’ün sonuna doğru bir deneme ağı oluşturacaklar, ve sonrasında ise geliştirdikleri yazılım yayınlanacak.

Kısaca Bitcoin Gold, Bitcoin ekosistemine bazı değişiklikler getirecek bir yenilik diyebiliriz. Eğer Bitcoin’iniz varsa, korkmanız gereken birşey yok, hatta belki de “bedava para” sizi bekliyor olabilir! Ancak bir borsa ya da cüzdan geliştiricisiyseniz,

Bitcoin Gold  Official Website: https://btcgpu.org/   ( Hangi borsalar desteklediğini bu web sitesinden kontrol edebilirsiniz. En çok bilinen borsa sitelerinden HitBtc, Yobit, BitPay ve Türkiye’den ise şuan listede Paribu.com mevcut. )

Son dönemde üzerine çokça konuşulan Bitcoin Gold’u birde Alp Işık’tan dinliyoruz.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?