Google Blockchain Bölümünü Kurdu

0

Yazılım devi Google’ın Labs grubu yeni bir blok zinciri tabanlı bölüm başlattığını bildirdi. Bölüm ayrıca diğer dağıtılmış bilgi işlem ve veri depolama teknolojileriyle de ilgilenecek. Şirket, herhangi bir kripto para birimiyle ilişki kurmaktan çekinirken, Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, 19 Ocak’ta bu alana çok dikkat ettiklerini belirtti.

Google Blockchain’e Geçiyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Google’ın Labs grubunun bir parçası olarak yeni bir blok zinciri bölümü başlattığı bildiriliyor. Blockchain bölümü, Google’ın mühendislik başkan yardımcısı Shivakumar Venkataraman tarafından yönetilecek. Bloomberg tarafından alınan bir e-postaya göre, bölüm “Blockchain ve diğer yeni nesil dağıtılmış bilgi işlem ve veri depolama teknolojileri” üzerine odaklanacak.

Şirket belirli blok zinciri projelerinde yer almış olsa da, özellikle herhangi bir kripto para birimi ile ilişkilendirilme konusunda çok temkinli davrandı. Yeni blok zinciri bölümü, Labs grubunun çatısı altında bu merkezi olmayan teknolojilerle deneylere yönlendirilecek. Labs , tüm AR ve VR çabalarını ve teknoloji alanındaki diğer potansiyel projeleri gruplayan deneysel bir bölümdür. Yeni Google Labs grubu ayrıca, Alan 120 adlı projeler için kurum içi bir kuluçka makinesi içerir.

Bu gelişme, bazı analistler tarafından Meta (eski adıyla Facebook) gibi diğer şirketlerin bu yeni gelişmelerin çoğunu iş modellerine dahil etmek için nasıl büyüdüklerine bir yanıt olarak görülüyor.

Kriptoya daha yakın

Kripto konusunda hassas olan şirket ilk başta madeni para teklifleri, kripto borsaları, kripto para cüzdanları ve kripto para birimi alım satım tavsiyeleri de dahil olmak üzere kripto parayla ilgili tüm reklamları platformunda yasaklamıştı.

O zamandan beri , müşterilerin kripto para birimini dijital kartlarda saklamasına izin vermek için kripto para borsası olan Coinbase ve Bitpay ile bir ortaklık tamamladı . Ancak Google hala kripto para birimi işlemlerini kabul etmiyor. Ayrıca geçen yıl şirket , kullanıcıların Google Pay platformunda kartını kullanarak kripto para harcamalarına izin vermek için dijital bir platform olan Bakkt ile bir ortaklık imzaladı.

Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, şirketin kripto para birimleri ve olası kullanımları konusundaki vizyonu hakkında yorum yaptı. O sırada Ready şunları söyledi:

Kripto, çok dikkat ettiğimiz bir şeydir. Kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe, biz de onunla birlikte gelişeceğiz.

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde, kripto para birimleri de dahil olmak üzere platformuna yeni hizmetleri dahil etme çabasının bir parçası olarak eski bir Paypal yöneticisi Arnold Goldberg’i işe aldığını duyurdu .

Kaynak: Bitcoin.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?