Galaxy Digital, Sözleşmenin İhlalini Gerekçe Göstererek BitGo Satın Alımını Sonlandırdı

0

Mayıs 2021’de BitGo’yu satın alma planlarını açıkladıktan sonra, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i sonunda anlaşmayı bıraktı, ancak hala Amerika Birleşik Devletleri’nde bir listeleme peşinde.

Mike Novogratz’ın kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital, dijital varlık saklama şirketi BitGo’yu satın almak için bir yıldan fazla süren çabaların ardından satın almayı bırakmaya karar verdi.

Galaxy, Pazartesi günü resmi olarak yaptığı açıklamada , sözleşmenin ihlali nedeniyle BitGo satın alımını sonlandırdı.

Açıklamaya göre Galaxy, BitGo’nun 31 Temmuz 2022’ye kadar 2021 için denetlenmiş mali tabloları teslim edememesinin ardından satın alma sözleşmesine uygun olarak anlaşmayı feshetme hakkını kullandı. Galaxy, fesih ile bağlantılı olarak herhangi bir fesih ücreti ödenmediğini kaydetti.

Daha önce bildirildiği gibi, Galaxy başlangıçta ABD’de halka açılma planlarının bir parçası olarak Mayıs 2021’de BitGo’yu satın almayı planladığını duyurdu.  Satın almadaki birden fazla gecikmenin ardından Galaxy‘nin, işlemi 2022’nin sonuna kadar tamamlaması bekleniyordu.

CEO Novogratz, BitGo satın alımını sona erdirmesine rağmen Galaxy, Nasdaq’ta ABD listesine girme yolunda devam ediyor, şunları söyledi:

“Galaxy, başarı ve sürdürülebilir bir şekilde büyümek için stratejik fırsatlardan yararlanmak için konumunu koruyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde listeleme sürecimizi sürdürmeye kararlıyız.”

ABD listeleme planlarının bir parçası olarak Galaxy, faaliyetlerini Delaware merkezli bir şirket haline getirmek için yeniden düzenlemeye çalışıyorFirma daha önce Delaware evcilleştirmesinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir inceleme sürecine tabi olarak 2022’nin 2. ve 4. çeyreği arasında yürürlüğe girmesini bekliyordu.

Galaxy ayrıca yaklaşmakta olan teklifi Galaxy One Prime dahil olmak üzere yeni ürünleri piyasaya sürmeye odaklanmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcıları hedefleyen Galaxy One Prime, “nitelikli mavi çipli koruyucuları” entegre eden nitelikli saklamaya erişimin yanı sıra alım satım, borç verme ve türevler gibi hizmetler sunar.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?