Facebook’un Beklenen Kripto Parasının Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook, 2018 yılından bu yana kendi kripto para birimini piyasaya süreceği söylentisi ile anılmakta ve bu söylenti son dönemlerde inanılmaz güç kazandı.

Facebook’un Kripto Parası Neredeyse Hazır

Facebook’un beklenen kripto para birimi hakkında ortaya çıkan detayları arasında adının Global Coin olacağı ve dolara endeksli stablecoin olacağı bilgileri yer almakta. Son olarak geçtiğimiz gün içerisinde Facebook’un kripto para projesi ”Libra” bünyesinde 100’den fazla kişi çalıştığı bilgisi medyaya yansımıştı.

Bugün ortaya çıkan ve TechCrunch tarafından aktarılan yeni bir habere göre ise, beklenen kripto para birimi 18 Haziran tarihinde resmen piyasaya çıkacak. Konu ile ilgili kişilerin verdiği demeçlere göre gizli kripto para projesinde artık son adımlara gelindi ve regülatörlerden onay alınır alınmaz işlemler başlayacak.

Facebook Yöneticisinden Açıklama

Daha önce Bloomberg’in aktardığı bir haberde Facebook’un 2020 yılından önce kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyeceği bilgisi vurgulanmaktaydı. GlobalCoin’in temel olarak havale işlemleri için kullanılacağı ve WhatsApp tabanlı olacağı da ek bilgiler arasında yer alıyor.

Facebook’un üst düzey yöneticilerinden olan Laura McCracken verdiği demeçte Facebook Coin’in bir stablecoin olacağını ancak sadece ABD dolarına endeksli olmayacağını ifade etti.

”Facebook Coin’in değeri birden fazla itibari para birimi ile güvence altına alınacak.”

Facebook’un kripto para birimi ne zaman piyasaya çıkarsa çıksın, bunun büyük bir etki yaratacağına kesin gözüyle bakılmakta.

Kaynak: coin-turk.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?