“Bitcoin 0 ile 500 Dolar Arasına Düşecek”

0

Bitcoin fiyatının volatilitesi sebebiyle fiyatın gelecekteki konumuyla ilgili çok fazla uzman ve analist yorum yapıyor.

Farklı Bir Teknoloji

Girişim sermayedarı Jason Calacanis de bu uzmanların arasına katıldı ve Bitcoin’in gelecekteki fiyatıyla ilgili acımasız bir tahmin yaptı. Calacanis, Bitcoin’in maniple edilip farklı bir teknoloji ile yer değiştirilebileceği için gelecekte fiyatın 0 dolar ile 500 dolar arasında bir seviyeye düşebileceğine inanıyor.

Uber ve Robinhood yatırımcıları arasında yer alan Calacanis, ilk yatırımcıların %30 oranında pozisyonlarını koruyabileceklerini düşünüyor. Ancak enerji tüketimi, bilgisayar korsanlığı, düzenlemeler ve daha iyi bir teknolojinin ortaya çıkma olasılığı gibi sebeplerin Bitcoin’i %70 oranında olumsuz etkilemesini bekliyor. Yani ünlü yatırımcı Bitcoin’in yok olma olasılığını daha yüksek görüyor.

Diğer Görüşler

Bazı yatırımcılar ilk andan itibaren kripto paralara yatırım yaptı. Bazıları iyi stratejiler benimseyerek oldukça güzel karlar elde ederken bazıları büyük kayıplar yaşadı. Calacanis kaybeden yatırımcıların, kaybetmeye istekli olduklarını düşünüyor. Ancak Calacanis’in bu düşüncesi bazı tecrübeli yatırımcıların düşündükleriyle çelişiyor.

Örneğin; Tim Draper, Mike Novogratz ve Tom Lee Bitcoin fiyatının oldukça yükse seviyeleri göreceğine inanan ünlü isimler arasında yer alıyor. Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz mart ayında yaptığı bir açıklamayla Bitcoin’in altının piyasa değerine ulaşacağından emin olduğunu dile getirmişti. Novogratz’a göre yalnızca Bitcoin’in biraz zamana ihtiyacı var…

Ayrıca milyarder isimlerden Tim Draper da mayıs ayında yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’in küresel pazar payının yüzde 5’ini alacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Öte yandan Bitcoin’e rakip bir teknoloji çıkma olasılığı düşünüldüğünde en azından önümüzdeki uzun bir süre boyunca bu pek mümkün gibi görünmüyor…

Kaynak: Investinblockchain

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?