ETH Teknik Olarak Güçleniyor, Fiyat Tepkisi Ne Olacak?

0

Ethereum (ETH), son zamanlarda Bitcoin’den önemli ölçüde daha düşük performans gösterdi. Lider kripto para birimi şu anda yılın yüksek seviyelerinde seyrederken ETH’nin bir haftadan daha önceki seviyelerden daha düşük işlem gördüğü ifade ediliyor.

Ancak her ne kadar Ethereum Bitcoin karşısında güçsüz kalmış olsa da analistler ETH’nin teknik olarak güçlendiğini ve bunun da fiyatı 230 doların üzerine taşıyabileceğini ifade ediyor.

Göstergeler Güçleniyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, bu hafta içinde gösterdiği performans ile 200 doların üzerinde kalmayı başardı. Hafta içinde 201 dolara kadar gerileyen kripto para birimi 200 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kaldı. Ancak yine de Bitcoin ile karşılaştırıldığında bu fiyat hareketi “cansız” olarak nitelendiriliyor. Bitcoin, Mart ortasından bu yana geçen yılın en yüksek seviyesine yükseldi, ancak ETH’nin hala önemli bir yolu var gibi görünüyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Ethereum’un gelecekteki fiyat trendini etkileyebilecek göstergenin, ETH vadeli işlemlerinin CME’de piyasaya sürülme olasılığının artması olabilir. Piyasaının önemli isimlerinden “Bitcoin Jack” Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda bu durumun yakında meyvelerini verebileceğini ifade ediyor ve şu sözleri kullanıyor:

CME üzerindeki ETH vadeli işlemleri büyük bir etkiye sahip olacak ve bu sefer bu durum döngüsel açıdan mantıklı geliyor.

Analistler Hemfikir

Bitcoin Jack’in yanı sıra farklı analistler de Etherum’un 230 doları aşması ve burada tutunması halinde yeni yüksek seviyelerin görülebileceğini kabul ediyor. Twitter’da “Cold Blooded Shiller” olarak tanınan analist Ethereum grafiklerine göre fiyatın 234 dolara ulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu dile getiriyor.

Öte yandan yine Twitter’da “UB” olarak bilinen analist dünkü kapanışla birlikte önceki zayıflığın kırıldığını dile getiriyor ve UB de 234 doları bir sonraki hedef olarak görüyor.

Kaynak: Newsbtc

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?