Eski Goldman Sachs Yöneticisi: Bitcoin Alın!

0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayının başlarından beri yaşadığı yükseliş ile 14.000 dolara kadar çıksa da haberin yayına hazırlandığı an itibariyle yaşadığı 9750 dolardan işlem görmekte. Bitcoin yaşadığı bu büyük artışa rağmen hala birçok geleneksel finans uzmanı tarafından güvenilir liman olmamakla suçlanmakta.

Bitcoin Alın!

Ancak eski bir Wall Street uzmanı ve ekonomist olan Raoul Pal’a göre, dünyanın lider kripto para birimi Bitcoin’in riski azaltmak için yatırım yapılabilecek birincil varlıklardan birisi olduğunu vurgulamakta. Pal, Bitcoin’in gelecekteki finans sisteminin bel kemiği olacağını ima etti ve bunun kesinlikle her yatırımcının çantasında olması gerektiğini dile getirdi.

Pal, yayınladığı bir dizi tweet içerisinde geleneksel finans sektörü ve ABD pazarı için olabilecek kötü durum senaryolarını listeledi ve bunların aslında oldukça muhtemel senaryolar olduğuna dikkat çekti. Ünlü ekonomist ABD Hazine Bakanlığı faizlerinin teminat getirisinin  önümüzdeki iki yıl süresince yüzde 4 gibi bir düşüş yaşaması durumunda bile bütün dünya ekonomisinin oldukça büyük sıkıntılar yaşayabileceğini ifade etti

Pal’ın bahsettiği durum çok yakın bir tarihte Güney Amerika ülkelerinden birisinin başına geldi. Arjantin geçtiğimiz gün sermaye kontrolüne geçtiğini açıkladı ve uzmanlar binlerce vatandaşın ekonomik özgürlükleri için Bitcoin’e geçiş yapacağını vurgulamakta.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?