WEG Bank, Kripto Para Alım Satım ve Depolama Lisansı Kazandı!

0

Almanya merkezli bir finans kuruluşu olan WEG Bank, yeni yaptığı bir açıklama ile Estonya’lı regülatörlerden kripto para birimi depolama ve alım satımını yapma lisansını elde ettiğini duyurdu.

Daha önce de birçok kripto para projesi ile anılan bankanın elde ettiği bu lisans aslında kripto para sektörü ile geleneksel finans sektörünün arasında bir köprü oluşmasını sağlayacak. WEG, kendi ülkesindeki regülatörlerin tutumundan dolayı ilk olarak bunu Estonya’dan alsa da, daha sonra Almanya’dan lisans almak için de çalışmalar yapacağını açıkladı.

Litecoin ve WEG Bank Ortaklığı

Banka kendi twitter hesabından yaptığı bir duyuru ile Estonya’da tam lisans elde ettiklerini ve Almanya içerisinde de menkul kıymet alım satım ile depolama lisansına başvurmayı planladıklarını belirtti. WEG Bank geçtiğimiz Nisan ayında bir kripto para firması olan TokenPay, Litecoin Foundation ve NIMIQ tarafından yüzde 30 hissesinin satın alınması haberi ile gündeme gelmişti. 

Charlie Lee Mart ayı başlarında yaptığı açıklamada WEG Bank projesinin çok büyük kapılar açacağını dile getirse de o tarihten bu yana önemli bir gelişme yaşanmadı.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?