CipherTrace CEO’su, Artan Ripple Altyapısı Kullanımına Dikkat Çekti!

0

Blockchain araştırma ve analiz firması CipherTrace‘in CEO’su David Jevans, son günlerde oldukça kötü bir grafik çizen XRP yatırımcıları ile Ripple destekçilerini sevindirecek bir haber paylaştı. Son 2 yılın en düşük seviyesine kadar gerileyen XRP, şu an için bir sıçrama ve bunun için de olumlu bir haber bekliyor. Özellikle Japonya içerisindeki çeşitli ortaklıkları ile tanınan Ripple ise, yavaş ancak emin adımlarla XRP kullanımını arttırmaya çalışıyor.

CEO Jevans, şu an için ”neredeyse bütün Japon bankalarının” XRP kripto para birimi kullanmakta olduğunu veya kullanacağını açıkladı. Yıllık Rakuten Teknoloji Konferansında konuşan CEO, kripto paraların farklarına değindikten sonra Ripple örneğini paylaştı:

“Blockchain kullanan 1.600’ün üzerinde kripto para birimi var. Bütün herkes büyük ihtimalle Bitcoin’i, bazıları ise Ethereum’u duymuştur. Japonya’da ise neredeyse her banka XRP olarak bilinen kripto parayla çalışmaya başlıyor.”

Ripple Japonya’daki Varlığını Arttırıyor

Ripple ve Japonya arasındaki bağ aslında 2018 yılının bile öncesine dayanıyor. Japonya’nın dev finans holdingi SBI ile ortaklık imzalayan Ripple, daha sonra piyasaya sürülen MoneyTap için de hizmet sunmaya başladı. Ripple’ın teknolojisi tabanlı bu uygulama, sadece QR kod okutarak para gönderiminin önünü açtı ve Japonya’da ciddi bir kullanıma ulaştı.

Buna ek olarak Kasım aylarında Japonya’nın en büyük bankalarından Fukushima Bank da dolaylı yoldan Ripple ile ortaklık imzaladı. Japonya içerisinde 30’un üzerinde büyük banka Ripple teknolojisi kullanıyor. Piyasa ise bütün bu gelişmelere rağmen bu haberden de okunabileceği üzere Ripple’ın değerli mi yoksa değersiz mi olduğuna karar vermeye çalışıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?