Bitcoin (BTC) İndikatörü Yeniden Çalıştı: Yükseliş Mi Geliyor?

0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı bazı teknik indikatörler yardımıyla bir nebze tahmin edilebilse de, piyasanın çoğunlukla yatırımcıların duygularına ve düşüncelerine bağlı şekillendiği bir gerçek. Ani bir Bitcoin balina hareketi bütün teknik indikatörleri yok sayıp beklenmeyen bir düşüş veya yükseliş getirebilir. Tabii ki balinanın bu hareketinin hacimli olması için bireysel yatırımcıların da aynı yönde hareket etmesi gerekiyor.

Bitcoin Açgözlülük Seviyesini İşaret Ediyor!

Bu da önemli bir indikatör olan Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nin önemini ortaya koyuyor. Bitcoin bu hafta elde edilen ciddi fiyat artışı sonrası “Açgözlülük” seviyesine yükseldi. Fiyatın önce 8.000 dolar daha sonra ise 8.500 doları aşması kesinlikle birçok yatırımcının “daha fazla nasıl kazanabilirim” demesine yol açtı. Arcane Research tarafından yayınlanan güncel bir araştırmaya göre ise, Bitcoin piyasası yeni yaşadığı hareketi yakın bir zamanda da sergilemişti.

Özellikle ABD’nin İran’a yönelik hava saldırısı, önceki düşüşten kalan Korku durumunu tersine çevirdi. Yukarıdaki grafikte çember içine alan ilk seviyeye bakıldığında, bunun Çin tarafından başlatılan blockchain kampanyasından kaynaklandığını görüyoruz.

ABD’nin bu haberden de okunabileceği üzere önderlik ettiği pump ise Çin’in sağladığı yükselişin bile üzerine çıktı. Uzmanlar piyasanın şu an aşırı açgözlülük seviyesinde olduğunu ve bunun aslında fiyatın yükseldiği anlamına geldiğini savunuyor. Bitcoin’in bu gelişmeler ışığında 9.000 doları aşması ise, yeni bir boğa piyasasının başlangıcını yapabilir ve fiyat daha da yükselebilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?