Bitfinex Üzerinde Bir Bitcoin Balinası Tespit Edildi!

0

Lider kripto para birimi Bitcoin kesinlikle Pazartesi gününden bu yana oldukça zorlu anlar yaşadı ve fiyat 9.700 dolar noktasından bir süre için 8.700 dolar noktasına kadar geriledi. BTC, Cumartesi günü çoğunlukla 9.300 dolar noktasında tutunmaya çalışsa da bunu gece vaktinde korumayı başaramadı ve birçok kripto para borsasında 8.800 dolar görüldü.

Birçok kripto para yatırımcısı bu düşüşe hazırlıksız yakalandı ve sadece BitMEX kripto para borsası üzerinde 20 milyon dolardan fazla long pozisyon tasfiye oldu. Bu da geçtiğimiz günlerdeki likidasyonlar ile birlikte yükseliş bekleyen yatırımcıların zararını 100 milyon dolara yaklaştırdı. Yaşanan bu kayba ve yükseliş bekleyen yatırımcıların zarar ettirilmesine rağmen bir Bitcoin balinasının oldukça yüklü işlemler için hazır beklediği ortaya çıktı.

Bitcoin Balinası Dikkat Çekti

Johnny Moe isimli kripto para analisti, Bitfinex kripto para borsasındaki emir defterini incelediğinde bir balinanın özellikle 8.000 dolar seviyesinden çok fazla alım emri girdiğini ortaya çıkardı. Balinanın özellikle 8.600 dolar ile 8.800 dolar seviyeleri arasında çok fazla alım emrine sahip olduğu görülüyor.

Bitfinex ve BitMEX kripto para borsalarının emir defterleri aslında yatırımcılar için oldukça önemli sinyaller taşıyor. Daha önce de Bitfinex kripto para borsasındaki balinaların BTC‘nin yönünü tayin ettikleri görülmüştü ve yine benzer bir senaryo ile karşı karşıya olabiliriz.

Eğer Bitcoin 8.600 dolara kadar düşecek olursa balinaların yapacakları alım bunu kısa sürede 9.000 doların üstüne taşıyabilir ve FOMO başlayabilir.  Hareketli geçen kripto para sektörünün son haftası, bu gelişme ile daha da hareketli olabilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?