Analist: Bitcoin Yine 9.000 Dolar Altına İnebilir

0

Lider kripto para birimi kısa süre önce 1.000 dolarlık sert bir düşüş yaşadıktan sonra güçlü bir toparlanma sergilemeyi başarmış ve eski noktasına geri dönmüştü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise yeniden düşüş yaşayan ve 9.400 dolar bandına kadar gerileyen BTC, önde gelen bir kripto para analistine göre 9.000 doların altına inmeye başlamış olabilir.

Bitcoin’de Düşüş Beklentileri Artıyor

Tecrübeli kripto para analisti Cantering Clark, yayınladığı tweet’inde ve buna eşlik eden grafiğinde Bitcoin’in önce 9.430 dolar seviyesine gerilemesini, bunun devamında sert bir kırmızı mum ile 9.200 dolara düşmesini ve son olarak da 8.852 dolara iğne atmasını beklediğini ifade etti.

Daha önceki sert düşüşün dip noktasının 8.952 dolar olduğunu ifade eden analist benzer bir durumun yaşanacağını ancak fiyatın buradan yükselme şansına sahip olduğunu belirtti. Önde gelen başka bir kripto para analisti DonAlt ise Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda 8.575 dolara kadar düşebileceğini vurguladı.

Bitcoin uzun bir süre yükseliş yönlü hareket edip 9.800 doları test etse de bir türlü bu direncin gerçek anlamda üstüne çıkmayı ve burada kalıcılık elde etmeyi başaramamıştı.

Bitcoin’in bu belirsiz ve güçsüz hali de doğal olarak ayılara ve ayı piyasasına davet çıkartıyor. Bitcoin fiyatı için oldukça önemli olan hafta sonunun da belirleyici olabileceği düşünülmekte.  Buna karşın aktif Bitcoin arzında rekor kırılması ise yakında önemli fiyat yükselişleri de görebileceğimizi gösteriyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?