EOS, Bitcoin Cash ve Tron Ağlarında Tehlike Başladı!

0

Blockchain ve yapay zeka yatırım firması Outlier Ventures tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, önde gelen 12 blockchain ve kripto para projelerinin geliştirme sürecinde ciddi aksaklıklar ve duraklamalar olduğu görülüyor.

Önde Gelen Altcoin’ler Tehlikede

Outlier Ventures tarafından yayınlanan raporda Bitcoin Cash, EOS ve Tron ağlarındaki geliştirmelerin yarı yarıya düştüğü belirtilmekte. Önde gelen kripto para birimlerinin geliştirilmesi adeta durma noktasına gelirken, daha alt sıralardaki altcoin’ler ise geliştirme hızında tam anlamıyla atağa geçti.

Theta’nın ve Cardano’nun sırasıyla %931 ve %580 geliştirme aktivitesi artışı yaşadığı görülüyor. Theta bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda ana ağına geçti ve önemli ortaklıklara imza attı. Bu da geliştirmelerin fiyata olumlu yönde etki ettiğini gösteriyor. Cardano da Shelley ana ağına geçiş için önemli adımlar attı ve karşılığını fiyat yükselişi ile aldı.

Önde gelen altcoin’ler arasında en sert geliştirme aktivitesi düşüşünü ise %86 ile EOS yaşadı. EOS ağındaki geliştirmelerin neredeyse durma noktasına geldiği görülüyor. Bitcoin Cash %63 gerileme ile ikinci, Tron ise %53 gerileme ile üçüncü sırada yer alıyor. Araştırmacılara göre BCH’nin geliştirme aktivitesindeki düşüşün temel sebebi yaşanan hard fork ve Bitcoin SV’nin ortaya çıkması.

Buna ek olarak Bitcoin ve Ethereum’un geliştirme aktivitesinde yaklaşık %20 düşüş yaşandığı görülüyor. Piyasalardaki korkunun Bitcoin altyapısına yönelik geliştirmeleri de etkilediği tahmin ediliyor ve bu durgunluğun sebebi kriz ortamı olabilir. Altcoin‘lerin de BTC’yi takip ettikleri düşünülecek olursa bu durum oldukça normal olabilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?