Bitcoin’de ve diğer kripto paralarda serbest düşüş mü başladı?

0

Günlerdir 9.000 dolar seviyesinin çok yakınında seyreden Bitcoin fiyatı, dün akşam saatlerinde aşağı yönlü grafik çizmeye başladı ve günün ilk saatleriyle tabir yerindeyse adeta serbest düşüşe geçti.  Bitcoin fiyatı bu süreç içinde 8.170 dolar seviyesine kadar geriledi. Bazı analistlere göre eğer bu eğim devam ederse ve 8.000 doların altı görülürse düşüş uzun süreli olabilir…

Bir Başka Düzeltme

Analistlere göre 9.000 dolar seviyesi, piyasadaki boğalar için bir “uyandırma çağrısı” olmalıydı. Bunun yanı sıra 9.000 dolar seviyesinin aşıldığını düşünen yatırımcılar büyük hayal kırıklığına uğradı. Çünkü daha birkaç saat bile geçmeden bir geri çekilme başladı ve lider kripto paranın değeri düşmeye devam etti.

Twitter’daki ünlü analistlerden Josh Rager, yaşanan bu durumu “klasik” olarak yorumladı.

Öte yandan 17 Mayıs’ta Bitcoin fiyatının yüzden 20’den fazla düştüğüne ve hemen arkasından toparlayarak bir öncekinden daha yüksek seviyelere çıktığına şahit olmuştuk. Bilindiği üzere Bitcoin piyasasında diğer piyasalarda olduğu gibi tahminler her zaman yüksek oranda tutmayabiliyor. Dolayısıyla bugün yaşanan grafiklerin 17 Mayıs’taki gibi ters yönlü harekete geçip geçmeyeceği ile ilgili yorumlar yapmak da zor…

Bazı piyasa uzmanları şu anda rallinin en üst noktasında olduğumuzu düşünüyor. Ancak henüz belirleyici hamleler yapmak için çok erken. Eğer Bitcoin yeniden 8.800 dolar sınırını aşmayı başarırsa bu beş haneli rakamların habercisi olabilir. Ancak grafikler bu şekilde devam ederse 6.000 dolar seviyesi yeniden görülebilir.

Altcoin’ler De Düşüşte

Her zaman olduğu gibi altcoin’lerde Bitcoin fiyatını takip ettiler. Bazı altcoin’lerde Bitcoin’de olduğundan daha büyük düşüşler yaşandı. Hatta piyasa hacmi bakımından ilk yirmide yer alan altcoin’lerin neredeyse hepsi çift haneli düşüşler kaydetti.

Bunların yanında Bitcoin SV’de geçtiğimiz günlerde devasa artışlar yaşanmıştı. İlk yirmideki kripto paralar içinde en çok düşen de Bitcoin SV oldu. BSV, yazının yayıma hazırlandığı sırada %17,05’lik bir düşüşle 187 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Kaynak: U.today

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?