Son Dakika! Bitcoin SV Bir Anda Yüzde 100 Üzeri Artışla Rekor Kırdı!

0

2018 yılının Kasım ayında Bitcoin Cash (BCH) ağında yaşanan hard fork ile ikinci bir kripto para birimi olarak piyasaya giriş yapan Bitcoin SV (BSV), geçtiğimiz haftalarda yükseliş konusunda adından çokça söz ettirememiş olsa da, bunu adeta tek bir ralli ile telafi etti.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright ve milyarder Calvin Ayre’nin desteklediği BSV, özellikle Wright’ın birkaç kişiyi tehdit etmesi yüzünden geçtiğimiz aylarda Binance ve buna benzer birçok kripto para borsasından delist edilmişti.

Yarım Saatte İki Kat Artış

Delist edilmenin etkisiyle top 10’daki yerini de kaybeden BSV, tamı tamına 30 dakika içerisinde değerini ikiye katladı ve CoinMarketCap üzerinde 62 dolardan 139 dolara kadar yükseldi. BSV basın saatine göre %109 artışa sahip ve birim fiyatı 124 dolar seviyelerinde. Bitcoin SV’nin 24 saatlik ticari hacmi 400 milyon doların üzerinde alım satım yapıldığını gözler önüne sermekte ve bunun büyük bir kısmı geçtiğimiz 30 dakika içerisinde gerçekleşti.

Yükseliş önce 14. sırada yer alan BSV, kazanılan değer ile bir anda top 10’a girmeyi başardı ve Cardano’yu (ADA) toplam piyasa değerine göre en büyük on birinci kripto para birimi sıralamasına gönderdi. Bitcoin SV’nin resmi hesapları incelendiğinde yükselişe dair hiçbir duyuru veya haber gözükmese de, Craig Wright’ın geçtiğimiz günlerde Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan Bitcoin whitepaper’ı için telif hakkı başvurusunda bulunması en olası ihtimal gibi durmakta.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?