Bitcoin’de %40 Düşüş Sonrası Boğa Koşusu Mu Geliyor?

0

Kripto para piyasalarında bir haftanın daha sonuna yaklaşırken, Bitcoin (BTC) ne yazık ki destek noktasında tutunamadı ve 7.800 dolara kadar düştü. Birçok diğer kripto para birimi de bu düşüşten etkilendi ve toplam piyasa değeri Pazartesi gününden bu yana 5 milyar dolar geriledi.

Bitcoin 14.000 dolara çıktığından beri yaklaşık yüzde 40 düşüş yaşadı ve bu durum birçok kripto para yatırımcısını endişelendirmekte. Ancak bir analist bu durumun aslında olumlu olduğunu düşünmekte.

Bitcoin Yükselişe Geçecek

Galaxy olarak da bilinen kripto para analisti, 6.000 dolara düşüşü bekleyen insanların bir noktayı kaçırdığını dile getirdi. Galaxy’e göre Bitcoin boğa koşusu öncesi yüzde 40 düşüş yaşayıp, daha sonra fiyatını ikiye katlamakta.  Yukarıdaki grafikte daha önce yaşanan benzer durumları da gösteren analist, yakında Bitcoin’in bu düşüşten sonra fiyatını inanılmaz arttırabileceğini de ima etti.

Bunun yanı sıra korku ve açgözlülük endeksi olarak bilinen indikatör de şu an için ”SAT” sinyali vermekte. Kripto para piyasasında genel olarak yaygın görüşün aksine trendlerin oluştuğu göz önüne alınacak olunursa, Bitcoin gerçekten de yakın zamanda beklenmeyen bir yükseliş sergileyebilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?