Bitcoin 18 Milyona Ulaştı Son 3 Milyon!

0

Bitcoin‘in dolaşımdaki arzı bugün itibariyle 18 milyona ulaştı ve hepsinin çıkarılması için geriye 3 milyon Bitcoin kaldı.

Her gün, madenciler, kripto para biriminin dolaşımdaki arzına giderek daha fazla Bitcoin (günde 1.800 BTC kadar) ekliyor. Blockchain.com’dan alınan verilere göre, bugün dünyanın ilk kripto parası Bitcoin’in 18,000,000. birimi çıkarıldı ve çıkarılmaya da devam ediyor.

Bugün aynı zamanda 600,000 blok sayısına ulaşıldı.

blockchain.com

Bitcoin‘de madencilere verilen BTC blok ödüllerinin zaman içinde azalacak ve kalan arzın hepsinin çıkarılması 2140 yılını bulacak.

Geriye yalnızca 3 milyon Bitcoin kalması, en büyük kripto parada kıtlığın başlıyor olduğunu gösteriyor. Bitcoin, 21 milyon BTC ile sınırlandırılmıştır ve bu özelliği, talep arttığında kripto para fiyatının keskin bir şekilde artmasına neden olabilecek.

Mevcut Bitcoin arzı, maksimum 18 milyon insanın 1 Bitcoin’e sahip olabileceği manasına geliyor. Bununla birlikte, şu anda mevcut olan BTC’lerin ciddi bir kısmı dolaşımda değil ve hiçbir zaman da olmayacak, çünkü sahipleri, özel anahtarlara erişimlerini kaybettiler.

Blockchain araştırma şirketi Chainalysis’in tahminlerine göre, kayıp Bitcoin’lerin yaklaşık sayısı 4 milyon ve bu da toplam arzın %20’sine denk geliyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?