Bitcoin Hisse Senetleri Korelasyonu, 30 Bin Dolarlık BTC Fiyatı Düştüğü İçin %100 Etkilendi

0

Wall Street açılışının devam eden bir hisse senedi korelasyonunu ortaya çıkarması nedeniyle Bitcoin ( BTC ), 9 Haziran boyunca 30.000 doları aştı. 

Trader, ABD TÜFE baskısından “rahatlama” görüyor

Verilere göre parite, 8 Haziran’a kadar dar bir aralıkta kaldı ve bu, hem uzun hem de kısa tüccarlar için tehlikeli olduğunu kanıtlayan volatilite olaylarını takip etti.

Michaël van de Poppe, o gün tweetinde “$SPX ve $BTC arasındaki korelasyon yine 1’e yakın, öyle görünüyor” diyerek ruh halini özetledi.

Amerika Birleşik Devletleri işsizlik başvuruları verilerinin piyasalar üzerinde çok az etkisi oldu ve ana olay 10 Haziran’da Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri şeklinde gerçekleşti.

Van de Poppe, Mayıs ayını kapsayan okumanın Nisan rakamını geçmeyeceğini ve enflasyonun zaten yavaşlayacağını tahmin etti.

Bir başka Twitter gönderisinin bir kısmında, ” Yarına girerken, aynı şeyi ABD’den de rahatlamadan fayda sağlayabileceğini göreceğimizi düşünüyorum” dedi:

Ayrıca diğer tüccar ve analist Pentoshi, bir kez daha borsa hareketlerine dayalı olarak BTC/USD’nin bir sonraki büyük düzeltme aşamasına girmeden önce 35.000$’a kadar çıkabileceğini tahmin etti.

Genel algı, göstergelere göre düşük olsa da, deneyimli piyasa uzmanları için hayal kırıklığı yarattı.

“Wolf” olarak bilinen analist ve podcast sunucusu Scott Melker, “Bitcoin kısa süre önce 30K adlı sakin bir kasabada 30 yıl boyunca düşük faizle güzel ama uygun fiyatlı bir ev satın aldı. Görünüşe göre yerleşti ve sonsuza dek orada yaşamayı planlıyor” , diyerek mevcut eğilime tepki gösterdi .

BTC/USD, 9 Mayıs’tan bu yana 30.000 $ işaretine odaklandı, çevresindeki koridor yalnızca Terra LUNA patlamasının hemen ardından bozuldu.

Analistler, BTC fiyatı için 2018 vs 2020 diyorlar

Mevcut aralığın kırılıp yıkılmayacağına odaklanılırken, bu arada görüşler hala geniş çapta değişiyordu.

Bazıları daha önce 14.000 $ veya daha düşük bir düşüş için çağrıda bulunurken, diğerleri Mayıs’ın bir makro tabanın daha karakteristik olduğuna ikna oldu.

Van de Poppe daha önce  12.000 dolarlık tahminleri “çılgın” olarak tanımlamıştı:

Bu arada, her iki sonucun da şansını değerlendiren Twitter hesabı Trader_J, mevcut fiyat hareketini 2018 ayı piyasası ve Mart 2020’deki kripto paralar arası çöküşle karşılaştırdı.

Takipçilerine “$BTC şu anda 2020’nin Alt konumunda. Tam olarak 2020 olduğunu zaten söylemiştim. Belki de Dip budur” dedi.

“2014-2018 gibi bir Ayı Piyasasıysa. O zaman başka bir çöküş olacak. 2020 ve Ayı Piyasası.”

Ekteki bir grafik, kripto para birimi analisti Benjamin Cowen tarafından geliştirilen ve daha düşük seviyelerin girme olasılığının düşük olduğu fikrini destekleyen Bitcoin‘in Risk Metriği’ni gösterdi.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?