Binance’ten Yeni Merkeziyetsiz Borsa Desteği Hamlesi!

0

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi konumundaki Binance, Kyber Network protokolü entegre ederek kendi Trust Wallet platformuna birden çok merkeziyetsiz borsanın (DEX) desteğini ekledi.

Binance’ten DEX Odaklı Hamle

Bilindiği üzere Binance geçtiğimiz yıllarda açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir cüzdan olan Trust Wallet’i satın almıştı. Trust Wallet ilk kurulduğunda sadece Ethereum (ETH) tabanlı token’ler için destek sağlasa da, cüzdan daha sonra daha farklı kripto para birimleri için de kullanılabilir hale getirildi. Binance ise Trust Wallet’i bu Haziran ayında Binance DEX üzerinde yeniden piyasaya sürdü.

Özellikle token alım satım çözümleri üzerine uzmanlaşan Kyber Network ile yeni bir entegrasyon anlaşması imzalayan Binance, bu protokol sayesinde kullanıcılara daha geniş bir DEX ekosisteminden faydalanabilme ve çoklu DEX desteği bulunan tek bir cüzdandan ve ara yüzden kripto para alıp satabilme imkanı sunacak. Farklı blockchain ağları arasındaki iş birliği özellikle son yıllarda ciddi bir ilgi odağı haline geldi ve birçok proje birden fazla ağı aynı tek bir ağmış gibi sunabilmenin peşine düştü.

Şu an için merkezi borsalar ticari hacim konusunda üstün olsa da, gelecekte birçok kullanıcının merkeziyetsiz borsalara geçeceği tahmin edilmekte ve Binance de buna yönelik hamlelerini sürdürüyor. Borsa bunun yanı sıra üç gün önce yeni IEO’sunu da tanıttı.


Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?