Kripto para sektörünün en çok güvendiği 10 isim kimlerden oluşuyor?

0

Kripto para sektörü hala oldukça genç bir yapıya sahip ve bu alanda öne çıkan insanlar da zaman zaman değişebilmekte. Cindicator isimli internet sitesi ise bu yeni alandaki en güvenilir 10 insanı belirlemek için platformundaki 130.000 analiste yönelttiği bir soru ile onlardan kripto piyasasında tavsiye için en çok kime güvendiklerini ve bunun sebebini açıklamalarını istedi.

Sonuçlar ise oldukça ‘ilginç’ gözükmekte.

1-  Hiç Kimse

En çok tercih edilen yanıt, ”sadece kendime güvenirim” oldu ve bu gerçekten de kripto para sektöründe atılması gereken en temel adımlardan birisi konumunda.

2- Teeka Tiwari

Teeka Tiwari aslında birçok kişinin tanıdığı birisi değil ve kendisi bir Wall Street çalışanı olmakla birlikte Palm Beach Report’un da editörü konumunda.

3- Changpeng Zhao 

Binance borsasının CEO’su belki de en popüler isimlerden birisi ve listeye göre güven konusunda da benzer bir üne sahip.

4- Andreas Antonopoulos

Andreas özellikle Bitcoin‘in (BTC) yılmaz bir savunucusu olmasıyla tanınıyor ve kendisi çoğunlukla yazdığı kitaplar ile insanların güvenini kazandı.

5- Charlie Lee

2011 yılında Litecoin‘i (LTC) yaratmasıyla tanınan Charlie Lee, elindeki LTC’leri satarak insanların güvenini zedelese de hala büyük bir kitleye sahip.

6- Vitalik Buterin

Ethereum‘un (ETH) en büyük isimlerinden olan Buterin, hem ETH topluluğunun hem de birçok başka insanın en çok güvendikleri arasında yer alıyor.

7- John McAfee

McAfee daha önce yaptığı birçok ‘sansasyonel’ olayla hep gündemde kalmayı başarsa da, birçok kişi kendisinin bu listeye girmesini sert bir şekilde eleştirdi. McAfee dün yetkililer tarafından gözaltına alındığını dile getirmişti.

8- Justin Sun

Tron‘un (TRX) kurucusu Justin Sun da aynı McAfee gibi eleştirilere yol açtı. Sun özellikle yaptığı reklam çalışmaları ile biliniyor.

9- Arkadaşlar

Ankete katılanların büyük bir çoğunluğu da yatırım tavsiyesi için ailesine ve arkadaşlarına güvendiğini dile getirdi.

10- Thomas Lee

Yaptığı Bitcoin (BTC) tahminleri ile yer yer insanları ‘üzen’ Lee, 25 yıllık tecrübesi ile hem Wall Street’in hem de kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi oldu.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?