Binance CEO’su: Yalan Haber ile Bitcoin Fiyatını Düşürdüler!

0

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bundan iki gün önce oldukça ilginç bir haberle gündeme geldi.

The Block’un öncülüğünde yayılan haberler zinciri, hem Binance’in hem de Güney Kore merkezli kripto para platformu Bithumb’ın Çin içerisindeki ofislerinin polis tarafından basıldığını ortaya attı. Binance konu hakkında hızlı bir şekilde yaptığı açıklamada bunun doğruyu yansıtmadığını, Şanghay içerisinde aktif bir ofislerinin bile bulunmadığını dile getirdi.

Spekülasyon ile Bitcoin Fiyatını Etkilediler

The Block ise haberlerinin ‘doğru’ olduğunda ısrarcı olmayı sürdürdü ve isimsiz kaynaklardan bu bilgiyi aldıklarını belirtti. Aynı gün içerisinde hem Binance ile Bithumb’ın basılma, hem de Çin içerisindeki finansal regülatörün 39 kripto para borsasını yasa dışı işlem yapmaktan dolayı hedef haline getirdiği haberleri kripto para piyasasını sert bir şekilde etkisi altına aldı ve Bitcoin ciddi anlamda değer kaybı yaşadı.

Changpeng Zhao konu hakkında yayınladığı tweet’inde de bu durumun hem kendi unvanlarını, hem de Bitcoin fiyatını etkilediğini dile getirdi. Binance tarafından yapılan basın açıklamasında The Block’un piyasayi maniple etmeye çalışmaktan ve şirket unvanını kötülemekten dava edileceği de belirtildi.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?