Ünlü Yönetici Bitcoin’in Yükseleceği ve Stabil Olacağı Tarihi Açıkladı!

0

Bitcoin (BTC) 2019 yılında efsanevi bir yükseliş elde etse de, Temmuz ayından sonra yaşanan düşüş kesinlikle birçok kripto para yatırımcısının zarar etmesine bile neden olmuş olabilir. Yılın ilk gününe kıyasla hala başladığı fiyatın çok üstünde olan Bitcoin’in bazı yatırımcılara zarar ettirmesi ise çoğunlukla ani hareketlenmelerden, volatiliteden, ve aceleci kararlar alan yatırımcılardan kaynaklanmakta.

Blockstream CSO’su ve kripto para sektörünün önemli ismi Samson Mow, bu konu hakkında kendi yorumunu yayınladı ve Bitcoin’in volatiliteden kurtulup stabil olacağı tarihi verdi.

Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Bekleniyor

Mow, hala günde 1.800 Bitcoin kazılıyor olmasından dolayı düşüş aşamasında olunduğunu ve volatilitenin bitmediğini vurguladıktan sonra, stabil bir fiyat belirlenebilmesi için günlük 16,2 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Önümüzdeki 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanmasına dikkat çeken ünlü isim, yarılanma sonrasında azalan günlük BTC üretiminin doğal olarak fiyatı da daha istikrarlı yapacağını vurguladı. Mow’un değindiği bir diğer nokta da üretim azaldıkça talebin artması ve arz talep dengesi sayesinde BTC fiyatının yükselmesi şeklinde yorumlanabilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?