Binance CEO’su CZ, Altcoin Sezonunda İddialı!

0

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ve tarihsel olarak da ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC) birkaç günlük düşüş trendinden sonra bugün yeniden 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmanın keyfini yaşıyor. BTC eski seviyesine doğru yol almaya devam ederken, önde gelen altcoin‘lerin yatırımcıları ise endişeli bekleyişi sürdürmekte.

Özellikle birkaç gün sonra blok ödülü yarılanması olan Litecoin (LTC), uzun zamandır yükseliş gösteremeyen XRP ve bunun gibi önemli kripto paraların yatırımcıları Bitcoin’in yükselişine tam olarak sevinememekte. Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir tweet ile resmen yeni altcoin sezonunun gelmekte olduğunu ima etti ve 2017 yılındaki yükseliş dönemi ile, yeni dönemi kıyasladı.

CZ: Altcoin’ler Hala Riskli Bir Yatırım

Changpeng Zhao konu hakkında 2017 yılındaki altcoin sezonu ile ‘sıradaki’ altcoin sezonu arasındaki en büyük farkın, yeni dönemin sadece whitepaper’lardan ibaret olmayışı şeklinde açıkladı. CZ’ye göre yeni altcoin sezonundaki kripto para birimlerinin whitepaper’a ek olarak ürünleri ve aktif kullanıcıları da olacak.

CZ buna ek olarak altcoin’lerin hala riskli olduğunu ancak endüstrinin artık çok daha sağlıklı olduğunu vurguladı.

Zhao bundan bir ay önce ise borsanın ABD’ye yaptığı hamle hakkında konuşmuştu.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?