Huobi CEO’su Livio Weng Türkiye’ye Özel Tweet Attı!

0

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi’nin CEO’su Livio Weng Twitter üzerinden Türkiye ve Bitcoin ile ilgili bir açıklama yaptı.

Altın ve Bitcoin

Bilindiği gibi altın ve Bitcoin uzun zamandır karşılaştırılan iki değer saklama aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bazı isimler altını daha güvenli ve köklü bulurken bazıları Bitcoin’in daha çok kazandırdığını bu yüzden gelecekte altının yerini alacağını ifade ediyor.

Öte yandan Türkiye’de oluşan enflasyon sebebiyle kripto paralara ve Bitcoin’e olan ilginin arttığı da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

Weng’e göre altın fiyatının düşmeye başlamasıyla Türkiye’nin Bitcoin’e olan ilgisi daha da artacak. Weng resmi Twitter hesabı üzerinden altın ve Bitcoin’in fiyat hareketlerini gösteren bir grafik paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

Türkiye’nin Bitcoin ile ilgilenebileceğini düşünüyorum!

Türkiye ve Kripto Paralar

CoinShares Baş Strateji Görevlisi Meltem Demirörs Mart başında Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla, Türklerin diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarından daha fazla kripto para sahibi olduğunu ifade etmişti. Demirörs bununla gurur duyduğunu belirtmişti.

Bunun yanında dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx’in operasyon şefi Andy Cheung, 26 Mart’ta CoinDesk’e verdiği bir röportajda Türkiye’de hizmet vermeye başladıklarından beri 30.000’in üzerinde Türk kullanıcının platforma üye olduğunu dile getirmişti.

Tüm bunlarla beraber Twitter’da da Bitcoin ile ilgili en çok paylaşım yapan ülkeler arasında yer alan ülkemiz, geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştığı 11. Kalkınma Planı kapsamında Blockchain teknolojisine ve dijital paralara değindi. Kalkınma Planı’nın “Mali Piyasalar” kısmında“Blokzincir tabanlı dijital merkez bankası parası uygulamaya konulacaktır.” ifade yer alıyor. Bu da akıllara Türkiye kripto para mı geliştiriyor sorusunu getiriyor. 

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?