Ayı Piyasasından Nasıl Korunabilirim? Yatırımcılar İçin 5 Farklı Strateji

0

Kripto para piyasasında ayı piyasası bitmek bilmiyor. Altcoin’lerin Bitcoin’e oranla daha fazla değer kaybetmesiyle Bitcoin hakimiyeti %54’e yükseldi.

Peki, kripto para yatırımcıları bu dönemden en az zararla çıkmak için ne yapmalı? Altcoin’lere yatırım yapmak riskli görünse de ayı piyasasının birçok alım fırsatı doğurduğu söylenebilir. İşte ayı piyasasından korunmak için 5 farklı yatırım stratejisi.

100 dolarlık yatırım: Aralık ve ocak ayında birçok insan kredi çekerek kripto para piyasasına girdi ve bununu sonucu felaket oldu. Şimdi ise o zamana göre bazı kripto paralar %85-90 oranında düştü. Bazı kripto paralar küçük ölçekli yatırımlar için oldukça elverişli durumda. Görece düşük fiyatlı coin’ler sizin sıçrama tahtanız olabilir. 2017’de 20 dolarla piyasa giren biri daha sonra küçük çaplı bir zengin olmuş olabilir.

Node’lara yatırım: İşte bu konuda ucuz altcoin’ler cazip. Madencilik ekolojik bir felaket olarak görüldüğü için bazı coin’ler staking sistemi kullanıyor. Yatırımcılar da belirli sayıda coin sahibi olarak o kripto parada node sahibi olabiliyor ve periyodik olarak ödeme alabiliyor.

Acele et ve bekle: Uzun süreli ayı piyasası ve aşırı volatil fiyat hareketleri için geliştirilmiş bir strateji. Yalnızca gözünüze kestirdiğiniz coin’lerin fiyatını uzun vadede gözlemleyin. Çeşitli uygulamalarla sanal bir portföy yaratın ve yatırım yapmadan önce piyasayı koklayın.

Para vermeden yatırım: Test niteliğinde işlemler yapmak için airdrop’lar iyi bir seçenek olabilir. Bu durumda yatırımınız küçük olsa da yeni bir parayla istediğiniz gibi riskli yatırımlar yapabilir ve tecrübe kazanabilirsiniz.

Sabit coin’ler: Son çare olarak düşen piyasada paranızı Tether gibi fiyatı sabit coin’lerde tutabilirsiniz. Böylece paranızın değeri dolar bazında korunur ve düşük fiyattan alım yapınca fiyat yükseldiğinde kara geçebilirsiniz.


Kaynak: cryptovest.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?