Araştırmaya Göre En İyi Kripto Para Borsası Hangisi?

0

Bir Blockchain araştırma firması tarafından geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasına yönelik gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları bir hayli ilgi çekici. Daha çok kripto para borsalarına odaklandığı görülen araştırma platformları çeşitli kriterler doğrultusunda sıralandırıyor. Araştırma sonuçlarına göre Binance listenin başında yer aldı.

Firmanın araştırmasında yapılan sıralamada çok sayıda kriterden faydalanıldı. Likidite seviyesi, işlem hacmi, müşteri desteği, güvenlik ve aktif kullanıcıların sayısı bu kriterler arasında gösteriliyor. Dünyadaki en popüler platformlardan Binance listedeki diğer borsaların önüne geçmeyi başardı.

Binance’ı en iyi yapan şey ne?

Binance firmanın araştırmasında göz önüne alınan kriterlerin çoğundan iyi puan aldı. Platformun günlük aktif kullanıcı sayısı 160,000 ile birinci geliyor. Ayrıca borsada gerçekleşen günlük işlem hacmi de 1 milyar dolarlık seviyenin üzerinde seyrediyor. Üstelik borsa platformu mobil kullanıcı ve ziyaretçi sayısında da rakiplerini bir hayli geride bırakmayı başardı.

Listede Binance’ın ardında gelen borsa ise günlük 105,609 aktif kullanıcı sayısıyla OKex oldu. Borsadaki günlük işlem hacmiyse 694 milyon dolar civarında. OKex’in ardında yer alan borsalarsa Huobi, BitStamp, Upbit, Bitfinex, Kraken, HitBTC ve Coinbase gibi diğer büyük isimlerden oluşuyor.

Binance’ın listede en ön sırada yer almasının sebepleri arasında platformun sahip olduğu aktif yapının etkisi olabilir. Bilindiği üzere Binance birçok ortaklığa sahip bir borsa ve her geçen gün faaliyetlerine bir yenisini ekleyerek ekosisteme fayda sağlamaya devam ediyor.


Kaynak: Ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?