Analistten 70.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini!

0

Bitcoin (BTC) düştüğü yerden kalkmayı başardı ve 12 Mart tarihinde görülen 3.600 dolar seviyesinin iki kat üstüne çıktı. Bitcoin 7.200 doları görse de uzun süre burada tutunmayı başaramadı ve en azından şu an için yükseliş umutlarının kısıtlı kalacağını göstermiş oldu.

Bitcoin 70.000 Doları Görebilir Mi?

Buna rağmen daha önce de Bitcoin için 100.000 dolar tahmininde bulunan bir analist oldukça yakın tarihli ve bir o kadar da iddialı yeni bir açıklama yaptı. Başarılı analist PlanB, Bitcoin’in stok ve akım modeli sayesinde rekor üzerine rekor kıracağını düşünüyor. Analistin son tahmini ise Bitcoin’in Mayıs ayı sonrasında 70.000 doları göreceği üzerine kurulu.

Stok ve akım modeli temel olarak bir ürüne olan talebin ve bunun günlük olarak üretiminin karşılaştırılması ile elde ediliyor. Bitcoin’in zaten sınırlı olan arz blok ödülü yarılanması ile birlikte insanlara olan günlük akışta da kısıtlama yaşayacak. Bu da talebin inanılmaz artmaya başladığı tarihlerde bir Bitcoin kıtlığına sebep olabilir. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz.

PlanB de tam olarak bu sebeplerden ötürü Bitcoin’in Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanmasından sonra hanesine bir sıfır daha yazdıracağını belirtti. Plan şu an için gerçekleşmesi oldukça zor bir olay olarak görülse de kripto para sektöründe hiçbir zaman umut tükenmez.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?