Akıllı Sözleşmelerin Geldiği Waves’den Büyük Fiyat Artışı

0

Ayıların piyasayı etkisi altına günde Waves erken saatlerde %33’lük bir yükseliş gerçekleştirdi. Waves platformuna akıllı sözleşme desteğinin eklenmesi bu yükselişin temel sebebi.

Bir süredir 2 doların altında işlem gören Waves gün içinde 2,56 dolara kadar yükseldi. Haberimizin hazırlandığı sırada Waves %19 yükselişle 2,32 dolardan işlem görüyor. Günlük işlem hacmi 15 milyon dolara yaklaşan Waves kripto paralar listesinde 36. sıraya kadar yükseldi.

Waves platformuna yakın zamanda Ledger desteği eklendi. Ledger’la yatırımcılar sahip oldukları coin’leri güvenli soğuk depolarda saklayabiliyor. Ancak bugünkü fiyat artışına sebep olan gelişme Ledger partnerliği değil, Waves ana ağına akıllı sözleşme desteğinin eklenmesi oldu. Waves CEO’su Sasha Ivanov Twitter’dan şu duyuruyu yapmıştı:

Waves akıllı sözleşmelerinin ana ağa uygulanması bir hafta içinde başlayacak. NTC akıllı sözleşmeleri ayın 11’inde piyasaya sürülecek ve ay sonuna kadar aktive edilecek.

Waves Platformunun resmi Twitter hesabı da geçtiğimiz hafta bir duyuru yapmıştı:

Akıllı sözleşmeler bir hafta içinde, 10 Eylül’de Waves ana ağına geliyor! Hangi özelliklere sahip olacaklarına ve akıllı sözleşmelerin Waves Platformu kullanıcılarına yakın zamanda ne getireceğine göz atın.

Söylentilere göre platforma eklenen akıllı sözleşmelerle ilk başta hesap ve token kontrolü yapılabilecek. MultiSig (çok imzalı) cüzdanlar, atomik swap’ler, iki faktörlü doğrulama ve ağ üzerindeki coin’ler için artırılmış koruma gibi fonksiyonlara akıllı sözleşmelerle birlikte altyapı sağlanacak.


Kaynak: ambcrypto.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?