“Akıllı Şehirler” Projesi İçin IOTA’dan Yeni Ortaklık

0

Tangle Blockchain’inin yardımıyla akıllı şehirler inşa etmek isteyen IOTA bu doğrultuda inovatif çözümler geliştirmeye devam ediyor. Utoday’in haberine göre IOTA son olarak Hackster.io ile ortaklık yaptı.

IOTA Vakfı yaptığı açıklamada, IOTA’nın Smart City Hackathon’unu Hackster.io’nun düzenleyeceğini kamuoyuyla paylaştı. Hackster.io dünyanın en büyük donanım odaklı topluluğu. Yeni girişimle IOTA protokolünün benimsenmesinin önü açılmış oldu.

Tangle Blockchain’i

Smart City yarışmasının katılımcılarının IOTA’nın Tangle Blockchain’ini kullanarak açık kaynaklı yaratıcı çözümler geliştirmesi gerekiyor. Geliştiricilerin çok sayıda kurumsal müşterinin karşılaştığı gerçek dünya problemlerinden bazılarını ele alması icap ediyor. Akıllı hareketlilik, akıllı enerji, akıllı binalar ve akıllı bölgeler bu temalar arasında yer alıyor. Örneğin aşılması gereken zorluklardan biri, yenilenebilir enerjinin kaynağının takibi (güneş panelinden eve kadar). Tangle Blockchain’i ve IOTA hakkında daha fazla bilgi almak için bu rehberimize göz atabilirsiniz.

MIOTA Ödülü

IOTA teknolojisini kullanarak söz konusu problemleri çözmeye yeterli olacak kadar kaliteli bir proje kodu geliştirmeyi başaran geliştiriciler 1.500 dolara kadar MIOTA sahibi olabilecek. Yukarıda belirttiğimiz kategorilerin her birinin üç kazananı olacak. Kazananlar sırasıyla 1.500, 750 ve 250 dolar ödülün sahibi olacak. Öte yandan projeler Hackster.io üzerinden 6 Nisan’a kadar teslim edilebilecek.

Son olarak IOTA haberimizin hazırlandığı sırada 0,289 dolardan işlem görüyor ve kripto paralar listesinin 14. sırasında yer alıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?