Coinbase XRP’yi Coinbase Pro’da listeleyeceğini duyurdu

0

Kripto para borsası Coinbase listesine XRP’yi ekleyecek. Coinbase işlem hacmi olarak dünyanın 3. büyük kripto para borsası konumunda.

XRP Coinbase’de

Borsa resmi blog’undan XRP’yi profesyonel platformuna ekleyeceğini duyurdu. XRP’ler başlangıçta sadece borsaya aktarılabilecek. Borsa müşterilerini yaklaşık 12 saat boyunca sadece borsaya XRP yatırabilecek. Bu sürecin ardından alım-satım işlemlerine başlanacak, süreçte değişilikler olabilir.

Başlangıç olarak ABD’de bulunan Coinbase Pro müşterileri (New York hariç), İngiltere, bazı Avrupa ülkeleri, Kanada, Singapur ve Avustralya XRP’ye ulaşabilecek. Diğer bölgeler de zaman içerisinde eklenecek.

Coinbase’in genel kullanıcılar, Android ve iOS uygulamaları için hangi tarihte XRP işlemlerini başlatacağı belirlenmedi. Borsa genellikle Coinbase Pro’da listelenen coin’leri birkaç hafta içerisinde diğer platformlarına da ekliyor.

XRP ağındaki bütün hesaplar birbirleri arasında gönderim ve alım yapabiliyor. XRP fiat para birimleri arasında köprü para birimi rolünü üstlenebilir ve Amerikan Doları, Japon Yeni, Euro ve diğer para birimlerinin geçişlerinde kullanılabilir.

XRP Davaları

Coinbase daha önceden XRP’nin düzenleyiciler tarafından kıskaca alınmasından dolayı listelenmediğinin altını çizdi. XRP’nin düzenleyiciler tarafından menkul kıymet olarak görülme ihtimali halen bulunuyor. Ripple’ın yan firması Ripple Labs’a açılan birkaç federal dava sürüyor. Ripple XRP’nin menkul kıymet olduğu iddialarını reddediyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?