12 yaşında Bitcoin’e yaptığı yatırımla milyoner olan Erik Finman: Bitcoin öldü!

0

12 yaşında Bitcoin’e yaptığı yatırımla milyoner olan Erik Finman, Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün kötü olduğunu ve bazı altcoin’lerin başarılı olacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl kripto paraların amiral gemisi Bitcoin, yaklaşık 20,000 dolara ulaştığında milyoner olan erken dönem Bitcoin yatırımcısı Erik Finman, yatırımcıları dijital paralara yatırım yapmanın potansiyel riskleri konusunda uyardı.

‘Bitcoin’in uzun vadeli görünümü kasvetli’

2011’de büyükannesinden hediye olarak 1,000 dolar aldıktan sonra 12 yaşında 12 dolardan Bitcoin’e yatıran Finman, MarketWatch’a yaptığı açıklamada yatırımcıların tüm yumurtalarını bir sepete koymaması gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün çok iyi olmadığını ifade eden Finman şöyle dedi:

“Bitcoin öldü, çok parçalandı, yığınla iç çatışma var. Sona ereceğini düşünmüyorum. Bir ya da iki tane daha boğa piyasası yaşayabiliriz ama uzun vadede öldü.”

Finman’ın Bitcoin’lerini 2017’nin Aralık ayında 4 milyon dolar ediyordu. Bununla birlikte genç milyoner, kripto paraların kötü bir sona sahip olacağına neredeyse kesin olarak inanıyor.

‘Bazı altcoin’ler başarılı olacak’

Öte yandan Finman, proje tabanlı dijital paraların kitlesel benimsenmeye ulaşma konusunda en iyi şansa sahip dijital paralar olduğunu düşünüyor.

Erken dönem kripto para yatırımcısı; Ether, Zcash ve Bitcoin Cash’in iyi bir şansa sahip olduğunu söyledi. Bununla birlikte BCH destekçilerinin BTC çatalının pazarlamasını kötü yapmakla ilgili endişelerini de dile getirdi.


Kaynak: CryptoGlobe

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?