Weiss Ratings Yorumuyla: Bitcoin Almak İçin Uygun Bir Zaman Dilimi mi?

0

BTC’nin fiyatı, geçtiğimiz aralık ayında görülen 20 bin dolardan sonra büyük bir düşüş yaşadı. Aslında kripto para topluluğunda hiç kimse böylesine sert bir düşüş beklemiyordu.

2017’deki çılgın boğa koşusunda herkes alım yapmak için fiyatın biraz olsun düşmesini bekledi. Öyle görünüyor ki insanların bu dileği geç de olsa gerçekleşti. Zira BTC tüm zamanlar rekorundan %83’lük bir düşüş yaşadı.

Kripto para topluluğunun içinden ve dışından pek çok farklı kişi ayı piyasasında fiyatın nereye gideceği hakkında tahminler yaptı. Bitcoin her seferinde yeni destek seviyesi bularak ve daha da düşerek bu tahminleri bir bir çürüttü. Peki Bitcoin ne kadar daha düşebilir?

Martin Weiss’in öncülük ettiği WeissCryptocurrencyRatings araştırma ekibi de nihayet tahmin füryasına katıldı. Weiss Ratings’in görüşü “alın” yönünde.

BTC öyle düşük seviyelere geliyor ki yılın en iyi alım fırsatlarından birini yaratıyor. Bir değer saklama aracı olarak Bitcoin kalıcı olacak. Bunun ciddi anlamda bir insanın şu anda kripto paralarda yapabileceği en az spekülatif yatırım olduğunu düşünüyoruz.

Weiss Ratings tüm dünyadan yatırımcılara ve işlemcilere araştırma, veri ve görüşlerle hizmet veren ünlü bir araştırma firması. Önceden yalnızca geleneksel piyasalarda hizmet veren firma son zamanlarda kripto paralara yöneldi.

46 yıllık tecrübesiyle firma yatırım ve işlem sektöründeki farklı finansal varlıkları derecelendiriyor. Dolayısıyla şirketin “en iyi alım fırsatı” ve “Bitcoin kalıcı” yorumları kripto para topluluğunda bir hayli ciddiye alınacakmış gibi duruyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?