Donald Trump’tan Kripto Para Piyasasını Sevindiren Hamle

0

ABD başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir hamle kripto para topluluğunda oldukça geniş bir yankı uyandırdı. Bitcoin’in (BTC) önemli savunucularından Mick Mulvaney Trump tarafından Beyaz Saray kadrosuna dahil edildi. Mulvaney artık Beyaz Saray genel sekreteri olarak hizmet verecek.

Son ABD başkanı Donald Trump seçime adaylığını koyduğu tarihten itibaren birçok tartışmaya konu oldu. Tarihteki en kutuplaştırıcı insanlardan birisi olarak görülen Trump yaptığı son hamleyle kripto para sektörüne önemli ölçüde katkı sağlamış olabilir. Trump tarafından yeni Beyaz Saray genel sekreteri olarak göreve atanan Mick Mulvaney’in BTC’nin geleceğinde etkili olabileceği belirtiliyor.

Trump’ın bu hamlesi sektör için iyi olabilir

Başkan Donald Trump’ın gezegendeki en mütevazı insan olduğunu söylemek yanlış olur. Onun da çoğu insan gibi para kazanmaktan hoşlandığı söylenebilir. Trump’ın Beyaz Saray’a Mulvaney’yi ataması kripto para meraklıları tarafından oldukça olumlu bir şekilde karşılandı. Hatta bazı uzmanlara göre Trump’ın bu adımı sektörün geleceği için bir lütuf olarak dahi değerlendirilebilir.

Mick Mulvaney kripto para topluluğunun tanıdığı bir Bitcoin hayranı ve destekçisi. Geçmişte Güney Carolina’dan Cumhuriyetçi vekil olarak Temsilciler Meclisi’nde çalıştığı sıralarda Mulvaney, Blockchain konusu hakkında en çok faaliyet gösteren isimlerin başında geliyordu. Yeni Beyaz Saray genel sekreteri Mulvaney geçmişteki çalışmalarıyla kripto paralar gibi yeni gelişen teknolojiler için yasalar meydana getirmeyi amaçlıyordu.

Mulvaney’in gelecekte kripto paralar için ne tür çalışmalar gerçekleştireceği ise merak konusu. Ancak beklentilerin olumlu olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?