Ethereum’un Geleceği İçin Sırada Ne Var?  Polygon’dan Mihailo Bjelic Açıklıyor

0

Merakla beklenen Merge yükseltmesi, iki yılı aşkın bir süredir yapım aşamasında.

Ethereum için oynanmakta olan ölçeklenebilir, enerji ışıklı bir hisse kanıtı blok zincirine (“Birleştirme” olarak adlandırılır) geçişle birlikte, çoğu kişi, ilgili yükseltmenin büyüklüğü ve karmaşıklığı göz önüne alındığında, popüler madeni paranın geleceği hakkında şüpheler uyandırdı. Ancak önde gelen paydaşlar arasında, belirli bir proje, ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon’dan başka bir şey olmayan Ethereum‘un geleceği konusunda büyük ölçüde yükselişe devam ediyor.

Paris’teki yıllık Ethereum Topluluk Konferansı’nda Cointelegraph’ın Etkinlik Yöneticisi Maria A. konu hakkında Polygon’un büyümeden sorumlu başkan yardımcısı Mihailo Bjelic ile konuştu. İşte Mihailo’nun Birleşme ile ilgili söyledikleri:

“Bu, milyonlarca kullanıcısı, milyarlarca sermayesi ve on binlerce uygulaması olan canlı bir ağdaki bir yükseltmedir. Asla kolay değildir, ancak Birleştirme iki yıldan fazla bir süredir çalışıyor. Tüm test ağları başarılı oldu, kod denetlendi, vb, bu yüzden yükseltme için fazlasıyla hazır olduğumuzu düşünüyorum.”

Mihailo daha sonra Ethereum‘un ayı piyasasına dayanıp toparlanmasının çok muhtemel olduğunu açıkladı. “İki sebep; ilk olarak, entegrasyon evidir. Tüm geliştiricilerin olduğu yer, faaliyetlerin %90’ından fazlasının gerçekleştiği yerdir. Projeler paraya odaklanacak, ancak gerçek geliştiriciler kalacak.” Devam etti: “İkinci neden, Ethereum’un dünyadaki en güvenli, merkezi olmayan ve programlanabilir blok zinciri olmasıdır, açık ara mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır. potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya ulaşmak için oluşturmaya çalıştığımız bu çok zincirli ağın merkezi.

Röportajla eşzamanlı olarak, Polygon Çarşamba günü yaptığı açıklamada , blok zincirinin işlem çıktısını potansiyel olarak daha da yüksek seviyelere ölçeklendirecek olan Polygon zkEVM veya sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi’ni başlattığını duyurdu. “ Sıfır bilgi kanıtlarının gücünü kullanarak tamamen EVM uyumluluğu, ölçeklenebilirliği ve güvenliği var . Bunun teknoloji açısından büyük bir atılım olduğunu söyleyebilirim” diyor Mihailo. Benimseme tarafında, Polygon, başlangıcından bu yana 30.000’den fazla uygulama ve 140 milyon kullanıcı cüzdanını bünyesine kattı.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?