Visa, İçerik Oluşturucuların İşlerini NFT’lerle Geliştirmelerine Yardımcı Olacak Kapsamlı Bir Program Başlattı

0

Visa Creator Programı, Visa’nın dijital içerik oluşturucu ekonomisini hedeflerken gerçekleştirdiği bir dizi girişimin en sonuncusudur.

Visa , sanat, müzik, moda ve film sektörlerinde çalışan ve küçük işletmelerini karşılıksız jetonlar veya NFT’ler aracılığıyla hızlandırmak isteyen girişimciler için bir yıllık bir ürün stratejisi ve mentorluk programı olan Visa Creator Programının resmi lansmanını duyurdu . Visa’ya göre, Oluşturucu Programının amacı, küresel bir dijital yaratıcılar grubunu bir araya getirmek ve onları blok zinciri teknolojisi ve NFT ticareti eğitimi yoluyla güçlendirmektir. 

İlk olarak Ekim 2021’de duyurulan programın ilk Visa Creator’ı, Aku World NFT topluluğunun yaratıcısı Micah Johnson‘dır. Johnson, birden fazla yaralanmadan sonra 2018’de görsel sanatçı olmak için emekli olan eski bir profesyonel beyzbol oyuncusudur. NFT karakteri Aku , kendi film ve TV anlaşmasını yapmak için büyüyen ve ilk NFT sanat eseri olarak kabul edilen genç bir Siyah astronottur.

Yayınlandığı tarihte CryptoArt‘a göre Johnson’ın sanatı toplam 6.178 ETH veya yaklaşık 20.9 milyon dolar karşılığında satıldı. Halihazırda NFT’lerle meşgul olan küresel ödeme devinin içerik yaratıcıları ve gig ekonomisi çalışanlarından oluşan açılış sınıfına katılıyor. Aday adaylar katılmak için başvurmalı ve seçilmelidir. 

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield yaptığı açıklamada, “NFT’lerin yaratıcı ekonomi için güçlü bir hızlandırıcı olma potansiyeline sahip olduğunu” söyledi. Visa Creator Programının, “bu yeni tür küçük ve mikro işletmelerin dijital ticaret için yeni ortamlara girmesine” yardımcı olmanın yolu olduğunu da sözlerine ekledi. 

Programın mentorluk ve topluluk yönünün yanı sıra, Visa’ya göre diğer avantajlar, Visa’nın müşteri ve ortak ağıyla bağlantı kurma fırsatları ve Web3 alanındaki düşünce liderlerine erişim. Katılımcılar ayrıca şirketin iş planının bir sonraki aşamasını başlatmaya yardımcı olmak için bir kerelik maaş alacaklar.

Visa Creator Programı, Ağustos 2021’de 150.000$’lık CryptoPunk satın almasının ve Evrensel Ödeme Kanalı birlikte çalışabilirlik projesinin başlatılmasının ve kripto etkin kartlarının başarısının ardından şirketin Kredi kartı devine olan bağlılığını gösteriyor .

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?