Son Dakika: Bitcoin 2017 Yılın Eylül Ayından Sonra İlk Kez 3.755 Dolara Kadar Geriledi

0

14 Kasım’da Bitcoin Cash ağındaki çatallanma BCH yerine kripto para topluluğunu ikiye bölmüştü ve bu nedenle piyasada aşağı yönlü büyük bir kırılma yaşanmıştı.

Kripto para piyasası tarihinin en kötü ayı sezonlarından birini geçiriyor. 2017 yılındaki devasa yükseliş dalgasının ardından başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar aşağı yönlü bir trende girmişti. Değer kayıpları kademeli bir şekilde 2017 yılının aralık ayından beri devam ediyor.

Bitcoin Cash ağındaki çatallanma dolaylı olarak Bitcoin’de 6 bin dolar desteğinin kırılmasına neden olmuştu. Cumartesi günü ise Bitcoin’in fiyatı 2018 yılında ilk kez 4 bin doların altına düştü. Teknik analistlere göre Bitcoin hafta sonu değer kaybetmeye devam edecek. Bitcoin günün erken saatlerinde 4.370 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Ancak günün geriye kalan kısmında ise kripto para piyasasının genelinde kademeli düşüşler yaşandı.

Satış hacminde yaşanan yükseliş nedeniyle Bitcoin cumartesi günü akşam saatlerinde 4 bin doların altına düştü. 3.755 dolara kadar gerileyen Bitcoin böylece yılın en düşük seviyesi rekorunu yeniden kırdı. Bitcoin 4 bin dolar seviyesinde destek bulamayabilir. Bu nedenle analistler Bitcoin için 3 bin dolar desteğini işaret ediyor. Genesis Capital’in CEO’su Michael Moro, Bitcoin’in eninde sonunda 3 bin dolarla dip yapacağını öngörmüştü.

Hatırlanacağı üzere Bitcoin için henüz bir kaç ay önce çeşitli çevrelerce 6 bin dolar desteğinin asla kırılmayacağı ifade ediliyordu. Hatta kripto para topluluğunun büyük bir çoğunluğu ayıların zamanın artık kısıtlı olduğunu ve yakında yeni bir yükseliş dalgasının başlayacağını öngörüyordu. Ama her zamanki gibi kripto para piyasası yeni sürprizlerle karşımıza çıktı. Çıkmaya da devam edecek. Kripto para piyasası, henüz çok genç ve oldukça istikrarsız. Bu nedenle yükselişler kadar düşüşler de normal karşılanmalı.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?