Ripple’ın Cüzdanından 800 Milyon XRP Çıktı, Korkulan Olacak Mı?

0

Uzun süredir çok ince bir çizginin üstünde olduğu bilinen XRP, eldeki son verilere göre çok ama çok zor günlere doğru ilerliyor olabilir.  XRP/USD işlem çifti 0,20 dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor ancak teknik grafik söz konusu işlem çifti için önümüzdeki günlerde güçlü bir düşüş görebileceğimize işaret ediyor.

Ripple 800 Milyon XRP İle Korku Yarattı

Buna ek olarak Whale Alert tarafından tespit edilen ve takipçiler ile paylaşılan verilere göre, 800 milyon XRP direkt olarak Ripple’ın OTC cüzdanından bilinmeyen bir başka cüzdana aktarıldı ve piyasadaki paniği arttırdı. XRP’nin 0,20 dolar üzerinde zar zor dayandığı da göz önüne alınacak olursa, 800 milyon XRP’nin satışı bunun bitmesine yol açabilir ve ciddi bir satış baskısı oluşabilir.

Whale Alert toplam 800 milyon adet XRP’nin 4 farklı işlemle aktarıldığını ve hepsinin aynı cüzdana gönderildiğini açıkladı. Bu da Ripple’ın yeni bir kurumsal yatırımcı ile anlaşmış olabileceğini ve bunun tezgah üstü (OTC) satış hamlesinden ibaret olduğunu düşündürüyor.

İlk başta bu hamlenin satış baskısı oluşturabileceğine dair yorumlar gelse de bu yatırımı yapan firma veya kişi uzun vadeli XRP tutmak için de söz konusu adımı atmış olabilir. Bu durumda ise XRP‘nin fiyatında herhangi bir önemli değişiklik olmaması normal gözüküyor.

Önümüzdeki günlerde ise 800 milyon XRP’nin yani yaklaşık 200 milyon dolarlık fonun satış için alınıp alınmadığı ortaya çıkacaktır.

Bu esnada önümüzdeki günlerde XRP fiyatının düşüş yaşayacağını belirten analistlerin sayısı da artmakta ve umutlar azalmakta.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?