Ripple 3 Dolar Barajını Aştı

0

Ripple, artan piyasa değeri ile ikinci büyük kripto para birimi oldu. Yükselişine ise 3 dolar seviyesini aşarak devam ediyor. Yazının kaleme alındığı dakikalarda ise Ripple’ın değeri yaklaşık olarak 3.75 dolar seviyelerindeydi.

 

Ripple’ın fiyatı son bir yıl içerisinde yaklaşık olarak yüzde 49.000 arttı. Geçen hafta 2 dolar barajını aşan Ripple, 27 Aralık’tan bu yana yüzde 130 artış gösterdi.

Bu yükselişler Ripple’ı, 127 milyar dolar piyasa değeri ile ikinci sıraya taşıdı. Ripple’ın piyasa hacmi neredeyse Bitcoin’in yarısı kadar oldu.

Ripple Nedir?

Riple, 2012 yılında bir ödeme yöntemi ve kripto para birimi olarak hayata geçti. Bilinen pek çok kripto para biriminin aksine Ripple, madenciliği yapılamayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamen bir şirket tarafından yönetildiği kripto para birimidir.

Altcoinlerin Yükseliş

Yatırımcılar ve kripto para meraklıları sadece Bitcoin’i değil diğer altcoinleri de takip ediyorlar. Altcoinler hızla yükselmeye devam ederken en dikkat çekicileri, gün içinde yüzde 30 artışla Cardano ve Stellar oldu. Ayrıca 24 saatte neredeyse yüzde yüz artan Status’ta dikkat çeken bir diğer altcoin olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?