Microsoft hesabınıza Bitcoin ile para ekleyin

0

Şifrelenmiş dijital para birimi Bitcoin, internet şirketleri arasındaki büyümesine büyük bir halka daha ekledi. Microsoft da dijital içerikleri Bitcoin ile satmaya başladı.Coindesk‘in detaylı olarak incelediği bu yenilik, Microsoft’un Windows, Windows Phone ve Xbox platformlarındaki uygulama, oyun veya video alımlarını kapsıyor.

Diğer yandan Microsoft ürünlerinin ve hizmetlerinin Bitcoin ile satın alınamayacağı belirtiliyor. İlk olarak ABD’yi kapsayan Bitcoin ödemelerinin diğer ülkelere yayılması konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmıyor.

Kullanıcıların Bitcoin ile satın alım yapabilmek için Microsoft hesaplarına Bitcoin eklemesi gerekiyor. Yani direkt bir ödeme yapmak yerine Microsoft’taki dijital cüzdanınıza Bitcoin eklemeniz ve hesabınızdaki Bitcoinler üzerinden ödeme yapmanız gerekiyor.Herhangi bir işbirliğinden söz edilmeden ve sessiz sedasız başlayan bu adımın arkasının nasıl geleceği merak konusu.

Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden birinin Bitcoin’i ciddiye alması ise Bitcoin için büyük bir itibar anlamına geliyor.Microsoft’tan önce Paypal, Apple, Expedia, Wikipedia, Google, Bloomberg Bitcoin açılımı yapmıştı. Daha önceki yazılarımızdan Bitcoin ile ilgili bilmeniz gereken 50 websitesine ve Hukukiweb’in Bitcoin konulu bölümlerine göz atmanı tavsiye ederim.

Microsoft’un Bitcoin Ödeme Aşamaları İçin Türkçe Açıklama Sayfası 

Kaynak: webrazzi.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?