McAfee: Bakkt, Kripto Para Kabulünü Tetikleyebilir!

0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcılarının olası bir Bitcoin ETF‘si kadar bekledikleri bir gelişme varsa o da kesinlikle ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleridir.

Bitcoin ETF’leri konusunda henüz herhangi bir olumlu gelişme yaşanmasa da, fiziki teminatlı BTC vadelilerinde adeta sona gelindi. ICE’nin alt kurumu olan Bakkt, uzun süren bekleyişten sonra sonunda 23 Eylül tarihini açılış günü olarak belirledi. Bakkt için çok fazla olumlu görüş piyasada dolaşmakta ve uzmanlar bunun kesinlikle sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda bütün kripto para sektörü için olumlu bir gelişme olduğunun üzerine durmakta.

McAfee: Ben Bakkt Kullanmayacağım

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee de Bakkt hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve bunun kurumsal bir borsa olmasından mütevellit, Bakkt’ı kullanmayacağını itiraf etti. McAfee buna rağmen kurumların daha önce sahip olmadıkları güven duygusunu Bakkt sayesinde kazanacağına değinerek, bunun kesinlikle kripto para kabulü açısından bir tetikleyici görevi görebileceğin ima etti.

Ünlü kripto para analisti Tom Lee de dün Bakkt platformundan ne kadar umutlu olduğunu vurgulamıştı.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?