Litecoin’in Yeni Güncellemesi 10 Katlık Gelişme Sağlayacak

0

Litecoin işlem ücretleri yeni yapılacak güncellemeyle 10 kat daha az maliyetli olacak.

2017’de tepe noktasına ulaşan Bitcoin işlem ücretleri o zamanlar 50 dolara kadar ulaşmıştı. İşlem ücretlerinin astronomik rakamlara ulaşması geliştiricileri işlem ücretlerinin düşürülmesi ve ölçeklendirme konusuna odaklanmasına sebep oldu. O sıralarda Litecoin’in Bitcoin’e en iyi alternatiflerinden biri olabileceği konuşuldu.

Küçük ödemelerde kullanılması hedeflenen LTC’nin hedefi işlem ücretlerini neredeyse görmezden gelinebilir seviyeye çekmek. Geçtiğimiz günlerde bir Litecoin geliştiricisi Litecoin Core 0.17’yi duyurdu ve ortalama işlem ücretlerinin 10 kat azalacağını belirtti.

Popüler bir kripto para veri sağlama sitesi BitInfo’ya göre LTC’nin şu anki işlem ücreti 0,1 dolar. Güncelleme gerçekleştiğinde 1 cent’ten daha düşük bir işlem ücretine sahip olacak.

Litecoin Core geliştiricilerinden Adrian Gallagher işlem ücretleri hakkında yorum yaptı, düşük işlem ücretlerinin kripto paraların yaygınlaşmasını sağlayacağını ifade etti. Bazıları bunun sadece bir teori olduğunu belirtse de düşük işlem ücretlerinin en azından kripto para kullanımını cazip hale getirebileceğini söyleyebiliriz. Gallagher sözlerine 3-6 ay arasında piyasanın yön değiştirmesini beklediğini ekledi.

Peki ya LTC madencileri? İşlem ücretlerinin azalacağını duyanlar kripto para madencilerinin işlerinin zorlaşacağını ileri sürdü. PoW sisteminin güvenli çalışabilmesi için yeteri kadar madenci olması gerekiyor, bu açıdan haklı bir endişe sayılabilir. Ancak halihazırda Litecoin’in blok yaratma hızı yüksek olduğu için madencilerin gelirlerinin çoğu işlem ücretlerinden gelmiyor. Bu yüzden güncellemeden madencilerin etkilenmesi beklenmiyor.


Kaynak: Ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?